تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ ۱۰:۳۳:۱۳
کد مطلب:  767719
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در دیدار با خانواده شهید رضا ملایی:
شهادت نردبان صعود به قله های انسانیت است

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، گفت: شهادت نردبان صعود به قله های انسانیت است که ارزش های انقلاب اسلامی را حفظ می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمدرضا رزاقی شامگاه دوشنبه 10 دی ماه 97 در دیدار با خانواده شهید رضا ملایی اولین شهید فرهنگی مدافع حرم، اظهار کرد: شهدا بر همه ما حق شفاعت دارند. مقاومت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر توطئه های دشمنان به برکت خون شهدا است.

 

وی در ادامه افزود: شهدا از دلبستگی دنیوی و مادی رها شدند و با لبیک به ندای الهی و نثارخون پاکشان برای استقلال، امنیت و سربلندی ایران اسلامی ایثارگری کردند.

 

رزاقی خاطرنشان کرد: خانواده‌های معظم شهدا پیام رسان قیام خونین شهدا و حافظان اصلی ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

http://10.30.170.46/portal/fileLoader.php?code=f52df9bd8b61e7d323db921546337121

 

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: قطره قطره خون شهدا روحیه آزادگی، جوانمردی و مقاومت را در جوانان ما به وجود آورده است و سبب آشنایی جهانیان با دین مبین اسلام شده است.

 

وی با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا سبب گسترش ارزش‌هایی مانند ایثار و پایداری در جامعه می‌شود، گفت: خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان، سرمایه‌ معنوی انقلاب و ملت هستند. بنابرایندلجویی و دیدار با آنها ادای دین نسبت به این قشر جامعه است.

 

رزاقی با تاکید بر اینکه رشادت های رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد حق علیه باطل یکی از ثمرات باشکوه انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: نعمت شهادت نصیب کسانی می شود که برای ترویج اسلام و دفاع از آن به مجاهدت و ایثار می پردازند.

 

 

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، اضافه کرد: شهید رضا ملایی در طول جنگ تحمیلی حضور فعالی در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشت و پس از آن برای دفاع از حرم مطهر اهل بیت (ع) راهی سوریه شد که در اربعین حسینی سال 94 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

http://10.30.170.46/portal/fileLoader.php?code=5be2e9d513696d8303f2a31546337147

 

وی در ادامه افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جزء رویکردهای ذاتی اداره کل شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش است و امسال به نوعی سعی کردیم که این فرهنگ را در مجموعه فعالیت‌ها به خصوص فعالیت‌های پرورشی مدارس قرار دهیم.

رزاقی خاطرنشان کرد: این طرح به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که بتواند در نگرش و فکر مخاطب تاثیر بگذارد و در رفتار او آشکار شود.

 

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: معرفی الگوی زندگی شهدا به دانش آموزان و روایت جانفشانی آن ها، نسل جوان و آینده ساز کشور را برای ایستادگی و دفاع از ارزش های انقلابی آماده تر می سازد.

 

گفتنی است در دیدار با خانواده شهید رضا ملایی، محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و امید ملک پور مسئول بسیج فرهنگیان خوزستان حضور داشته اند.

http://10.30.170.46/portal/fileLoader.php?code=5840d68276bfca7775d7fc1546337176

 

به اشتراک بگذارید :