تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۵:۲۶:۵۹
کد مطلب:  770351
مهاجرانی
پژوهش سراها می توانند در عرصه المپیادهای علمی تحول ایجاد کنند/ نقش دانش آموزان شهرستانی باید در المپیادها پر رنگ تر شود

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در جلسه بهبود فرآیند المپیادهای علمی گفت: پژوهش سراها می توانند در عرصه رشد و تقویت المپیاد های علمی تحول آفرین و بستر ساز باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ، فاطمه مهاجرانی در چهارمین جلسه آسیب شناسی المپیادهای علمی که صبح امروز سه شنبه 18 دی ماه در محل باشگاه برگزار شد افزود: المپیاد فقط تهران نیست و باید نقش دانش آموزان شهرستانی در المپیادها پر رنگ تر شود.

وی ضمن تغییر نام جلسه به بهبود فرآیند المپیادهای علمی، تصریح کرد : ما رسالت داریم کسانی را که در حوزه المپیادهای علمی فعالیت می کنند شناسایی کنیم.

مهاجرانی با بیان اینکه المپیاد یک رویداد ملی است اظهار داشت: باید نگاه ما هم ملی باشد و از همه ظرفیت های نهادها ، سازمان ها و ذی نفعان از جمله دبیرستان های حلی در این عرصه استفاده کنیم.

وی همچنین ضمن تاکید بر پویایی کمیته های علمی همراه با نظارت افزود: یکی از اهداف ما، جدی دیدن کمیته های علمی و بخش های اجرایی باشگاه خواهد بود.

مهاجرانی در ادامه گفت : بعضی از مدارس برای اینکه سهم المپیادی های خودشان را بیشتر کنند از پایه های هفتم و هشتم شروع به فعالیت میکنند و این موضوع برای ما اصلا مطلوب نیست و از مدیران خواست که متوسطه دوره اول را درگیر این فضا نکنند.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :