تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۳۲:۱۷
کد مطلب:  770779
با حضور رضوان حکیم زاده:
از پایگاه جامع کودک ایران صدا رونمایی شد

رونمایی از پایگاه جامع کودک ایران صدا با حضور رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی، حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی ، مهدی شاملو منتظرمقدم مدیر تولید چندرسانه‌ای، مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدیران سازمان بهزیستی،برخی هنرمندان، تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان رادیو و تلویزیون

به گزارش معاونت آموزش ابتدایی، مراسم رونمایی از پایگاه جامع کودک ایران صدا با حضور رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی، حمید  شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی ، مهدی شاملو منتظرمقدم مدیر تولید چندرسانه‌ای، مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدیران سازمان بهزیستی،برخی هنرمندان، تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان رادیو و تلویزیون و همچنین نویسندگان کودک و صاحبان انتشارات و شاعران حوزه کودک حضور در در استودیو هشت ساختمان شهدای رادیو برگزار گردید.

رضوان حکیم زاده معاون وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: امروز در کنار خانواده و مدرسه عامل مهم دیگر در تربیت و شکوفایی کودکان و نوجوانان این سرزمین، فضای مجازی و رسانه است و برخورد هوشمندانه ایجاب می کند از این بستر استفاده و آن را به فرصت تبدیل کنیم.

وی افتتاح پایگاه کودک را اقدامی بی نظیر دانست و گفت: با توجه به ویژگی های خوب صدای رسانه ملی و پیام های خوبی که نقش موثر در شکل گیری شخصیت کودکان دارد این مجموعه با حداقل امکانات در سراسر ایران قابل دسترسی است و دانش آموزان از تولیدات آن بهره مند می شوند.

حکیم زاده با بیان اینکه کودکان سرمایه های این سرزمینند، افزود: اگر الان کودکانمان را رها کنیم بعدا نباید گلایه کرد که چرا در شاخص های توسعه از کشورهای دیگر عقب ماندیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کار کودک،تخصصی است؛ شاید برخی دیدگاه تجاری داشته باشند اما همه سازمان ها که دغدغه کودکان را دارند باید به این اصل توجه کنند تعلیم و تربیت یک علم است و اصول کار خود را دارد.

معاون صدای رسانه ملی در مراسم رونمایی از پایگاه «جامع کودک ایران صدا » با بیان بارگزاری ­هزار کتاب در این پایگاه گفت: در بخش کودک باید افراد متخصص وارد شوند تا فرصت راهیابی بنگاه های اقتصادی به این عرصه باز نشود.
معاونت صدا افزود: از سال گذشته تاکنون در سه حوزه قصه، ترانه و موسیقی کودکان برنامه های آموزشی مهارتی و علمی برای کودکان کارخود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به تغییر سپهر رسانه ای حوزه صدا گفت: در حال حاضر سبد شنیداری فقط رادیو به معنای سنتی آن نیست و با توجه به روش‌ها و دستگاه‌های جدید کودکان حق انتخاب های جدید یافته اند و نقش رسانه در این عرصه بسیار مهم است.

در ادامه افزود: مسئولیت ما این است در جهت هر حرکتی که قوه خیال، پردازش و داستان سرایی کودک را تقویت کند، گام برداریم و راه اندازی این شبکه به همین منظور است تا سبک زندگی ایرانی اسلامی را در اختیار کودکان این سرزمین قرار دهد.

شاه آبادی با تاکید بر اینکه حوزه کودک، حوزه تخصصی است، گفت: حوزه کودک حریمی مقدس و نیازمند صیانت و پاسداشت است و متخصصانی باید در آن قدم نهند که توانایی نویسندگی، گویندگی، سردبیری و... را در این حوزه دارند.

وی افزود: آن‌ها باید خلاقانه حرکت کنند و کسانی هم که تخصص و مسئولیتی ندارند چه دستگاه‌ها و چه افراد، پای خود را کنار بکشند.

معاون صدا تاکید کرد: حتی وزارتخانه‌هایی که وظیفه آنها ایجاد زیرساخت های فضای مجازی است حق ورود به محتوا برای کودکان را ندارند.

مدیر فضای مجازی رادیو نیز با بیان اینکه امروز گام جدیدی در حوزه کار کودکان برداشته می شود، اظهارداشت: امروزه کودکان حتما درگیر فضای مجازی هستند و اگر محتوا، سازوکار و استفاده درست تعریف نشود دچار آسیب جدی خواهند شد از این رو رسانه ملی در این زمینه رسالت خود را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به آغاز به کار پایگاه جامع کودک ایران صدا، گفت: در این پایگاه با تلفیق فضای مجازی و صدا توانستیم جذابیت ایجاد کرده و محتوایی که هم پیام را برساند و هم خلاقیت را گسترش دهد به وجود آوریم.

مدیر فضای مجازی رادیو تاکید کرد: در این پایگاه ٣ حوزه داستان و قصه گویی برای کودک، ترانه و موسیقی کودکان و همچنین برنامه های آموزشی و مهارتی فعالیت می کنند.

مهدی شاملو از همکاری وزارت آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان بهزیستی و همچنین شبکه دو قدردانی کرد.

گفتنی است در این مراسم از تعدادی از فعالان این حوزه نیز تقدیر بعمل آمد.

دانلود عکسهای مراسم رونمایی از پایگاه جامع کودک ایران صدا

 

لینک فیلم قسمتی از مراسم

 

 

 

به اشتراک بگذارید :