تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۴:۴۸:۱۴
کد مطلب:  771115
مدیر حوزه علمیه خراسان:
رسالت تبلیغی حوزه ضرورت همکاری با آموزش و پرورش را بیشتر می کند

رسالت حوزه های علمیه و مخاطبان گسترده ای که در این بخش دارد ضرورت همکاری با آموزش و پرورش را بیشتر می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ،مدیر حوزه های علمیه خراسان در دیدار با مدیر کل و اعضای کمیته همکاریهای خراسان رضوی گفت:در شرایطی که امروز دشمنان نظام و انقلاب اسلامی ایران به دنبال خدشه دار کردن فرهنگ دینی و اسلامی و انقلابی مردم ایران هستند همکاری تمامی بخش ها بویژه حوزه های علمیه با آموزش و پرورش می تواند در دستیابی به اهدافی که در این زمینه مدنظر است موثر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مصباح عاملی در این نشست که صبح روز سه شنبه هیجدهم دی  در مشهد برگزار شد افزود؛ تعمیق اندیشه اسلامی و انقلابی در جامعه و در میان اقشار مختلف مردم باید به صورت جدی مدنظر قرار گیرد. 

رئیس کمیه همکاریهای خراسان رضوی اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از اصلی ترین محورهای توسعه همه جانبه نظام جمهوری اسلامی ایران در ارتقا شاخص های فرهنگ عمومی و ترویج گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی ایران نقش بسیار مهمی دارد.

وی ادامه داد؛ رسالت حوزه های علمیه و مخاطبان گسترده ای که در این بخش دارد ضرورت همکاری با آموزش و پرورش را بیشتر می کند

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت؛بخش مهمی از مخاطبان برنامه های حوزه علمیه اعم از دانش آموزان ، معلمان و اولیا  در مدارس و یا مرتبط با مدرسه هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مصباح عاملی همچنین گفت:اگر به دنبال این هستیم که امروز تعمیق اندیشه اسلامی و انقلابی در بین جامعه به صورت فراگیر و عام صورت پذیرد باید در مدارس تمامی دانش آموزان و معلمان و حتی والدین را در برنامه ریزی، تولید محتوا و شیوه های آموزش حرکت های تحولی هدفمند انقلابی مشارکت دهیم.

گفتنی ست در این جلسه راهکارها و مسیرهای توسعه همکاری های فی مابین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :