تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۶:۵۹:۰۵
کد مطلب:  771171
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی؛
سرمایه‌گذاری در ورزش قهرمانی دانش‌آموزی مسیر درست و منطقی را طی کرده است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: سرمایه‌گذاری در ورزش قهرمانی دانش‌آموزی مسیر درست و منطقی را طی کرده است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش ‌و پرورش، عبدالحمید احمدی در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی که در دفتر وزیر آموزش‌ و پرورش تشکیل‌شده بود، با اشاره به پیشرفت فعالیت‌های حوزه ورزش دانش‌آموزی، اظهار کرد: اگر به دنبال توسعه ورزش در ابعاد مختلف هستیم، باید وضعیت مطلوب در ورزش آموزش‌وپرورش داشته باشیم و سرمایه اصلی چه در ابعاد همگانی و چه ابعاد قهرمانی به سرمایه‌گذاری ورزش در آموزش‌وپرورش برمی‌گردد.

وی افزود: اولویت ورزش در آموزش‌وپرورش بر هیچ‌کس پوشیده نیست و در وزارت ورزش و جوانان با توجه به این مسئله همراهی خوبی با آموزش‌وپرورش ایجادشده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در وزارت ورزش و جوانان اولین تفاهم‌نامه‌ای که در دولت تدبیر و امید به امضا رسید در حوزه دانش‌آموزی بود و در طی ۵ سال گذشته گام‌های بلندی در ورزش دانش‌آموزی برداشته‌شده است و نظام یکپارچه ورزش دانش‌آموزی باعث تحول و تغییر رویکرد متفاوتی شد.

احمدی بابیان اینکه خوشبختانه ورزش به مدارس برگردانده شد، گفت: در مدارس فعالیت‌های ورزشی به‌عنوان اولویت اصلی شناخته‌شده است و ورزش دانش‌آموزی در قالب طرح‌های مختلف ارتقا پیداکرده است.

وی در ادامه گفت: اینکه در سه دوره المپیک جوانان موفقیت‌های خوبی کسب‌شده است، نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در ورزش قهرمانی دانش‌آموزی مسیر درست و منطقی را طی کرده است و این پیشرفت نماد موفقیت ورزش دانش‌آموزی در عرصه ورزش قهرمانی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: اولین حرکت استعدادیابی با هماهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در سال ۱۳۹۷ برگزاری المپیاد ورزشی بود که معطوف به موضوع استعدادیابی در حوزه دانش‌آموزی بود و ۱۸ هزار شرکت‌کننده در ۷۷ رشته ورزشی حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :