تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ ۱۰:۴۶:۲۳
کد مطلب:  784612
دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در معاونت تربیت‌بدنی و سلامت؛
تأسیس و راه‌اندازی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور /کسب 67 عنوان قهرمانی در آسیا و جهان

از دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در معاونت تربیت‌بدنی و سلامت تأسیس و راه‌اندازی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور و کسب 67 عنوان قهرمانی در آسیا و جهان است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، تأسیس و راه‌اندازی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور به‌عنوان یکی از دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش پس از انقلاب است که از سال 1381 به دنبال تأسیس فدراسیون‌های متناظر در سطح آسیایی و جهانی و با پیگیری معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وقت، با کسب موافقت و تأیید معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در آموزش‌وپرورش نهادینه‌شده است.

بر این اساس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی، در راستای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین نظام آموزش‌وپرورش و تمرکز بر ساحت‌های یادگیری زیستی و بدنی و همچنین اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان و بر اساس راهکارهای مندرج در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش به برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی مبادرت می‌نماید و این مهم با استفاده از ظرفیت عظیم مدارس به‌عنوان اصلی‌ترین و تأثیرگذارترین کانون حضور دانش آموزان انجام می‌گیرد.

در حال حاضر دانش آموزان در جشنواره‌ها، مسابقات و المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای، مرحله منطقه‌ای (بین مدرسه‌ای)، مرحله استانی و مسابقات مرحله کشوری شرکت می‌نمایند. در این مسابقات به‌صورت مدرسه قهرمان و کانون قهرمان با پوشش حداقل 10 درصد دانش آموزان کل کشور با اولویت دختران و مناطق محروم در رشته‌های مختلف ورزشی حضور پیدا می‌کنند.

همچنین کسب 67 قهرمانی آسیا و جهان تیم‌های ملی دانش‌آموزی، جزو افتخارات ورزش دانش‌آموزی کشور است که از سوی دانش آموزان از سال 2000 تا 2018 در رشته‌های ورزشی مختلف فوتبال آسیایی، فوتسال، بسکتبال، کشتی آسیا،جودو آسیایی، تکواندو آسیایی، دومیدانی و کشتی فرنگی و ... به‌دست‌آمده است.

به اشتراک بگذارید :