17 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۱۵:۲۰:۰۰
کد مطلب:  785624
دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی؛
پوشش تحصیلی 3 میلیون و دویست هزار دانش‌آموز در مدارس آموزش از راه دور در راستای تحقق عدالت آموزشی

از دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی؛ پوشش تحصیلی 3 میلیون و دویست هزار دانش‌آموز در مدارس آموزش از راه دور در راستای تحقق عدالت آموزشی است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، با ایجاد بسترهای الکترونیکی و تجهیز مدارس آموزش از راه دور در سراسر کشور به ارائه خدمات آموزش الکترونیکی (به صورت آنلاین و آفلاین) آموزش از راه دور قادر خواهد بود در صورت گشایش در ضوابط و مقررات و تأمین منابع مالی، با عنایت به مقرون‌به‌صرفه بودن این روش آموزشی در مقایسه با سایر شیوه‌های آموزشی، پوشش تحصیلی دوره متوسطه اول و دوم را قریب صد در صد نماید. و همچنین آموزش از راه دور. در جهت تقویت و تکمیل فعالیت‌های آموزشی دانش آموزان در مناطق کمتر توسعه‌یافته به منظور ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی استفاده نمود.

دستاوردهای آموزش از راه دور

  1. پوشش تحصیلی 3261966دانش‌آموز (1503017 دختر،1758949پسر) از سال تحصیلی 84- 1383 تاکنون
  2. انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها و نهادهای غیردولتی به منظور افزایش و ارتقاء پوشش تحصیلی بازماندگان از تحصیل
  3. توسعه آموزش الکترونیکی و برگزاری کلاس های آموزشی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیلبهصورتآنلاینو آفلایندرمدارسآموزشازراهدور (39 مدرسه)
  4. توسعه فعالیت‌های مدارس آموزش از راه دور با استفاده از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی برای ارتقا نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل
  5. اشتغال به کار 211222 نفر نیروی انسانی در مدارس آموزش از راه دور
به اشتراک بگذارید :