17 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ ۱۶:۲۶:۳۲
کد مطلب:  786434
وزیر آموزش و پرورش در آیین گرامیداشت شهدا دانش آموز دبیرستان زینبیه و ثارالله شهر میانه؛
آموزش وپرورش بر رسالت خود بر پرورش نسل انقلابی و سرافراز با قوت ادامه خواهد داد

صبح امروز طی آئینی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین کشوری و استانی، یاد و خاطره شهدا دانش آموز دبیرستان زینبه و ثار ا... میانه گرامی داشته شد.

به گزارش مرکز امورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز گفت: بمباران مدارس توسط صدام حسین از شقاوت های دشمن بود تا به خیال خود روحیه ایثار و مقاومت را از بین ببرد.

بطحایی اظهار داشت: آموزش و پرورش افتخار تقدیم ۳۶هزار دانش آموز در راه اعتلا و اقتدار نظام را داشته است و به خود می بالد که نمونه بزرگ این شهدا ، شهدای مظلوم دختر زینبیه و ثارالله میانه می باشد.

وی رمز موفقیت در دوران هشت سال دفاع مقدس را علاوه بر روحیه مقاومت در وحدت و تبعیت از ولایت فقیه عنوان کرد و افزود: عزت و اقتدار کشور در پایبندی به وحدت، ولایت فقیه و حفظ روحیه مقاومت ذکر کرد.

بطحایی یاد آور شد: امروز دهها هزار نفر از کودکان بی گناه فلسطینی و یمنی به دست رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود جان خود را ازدست می دهند و در همه این جنایتها دست های پنهان و آشکار امریکا دیده می شود و سکوت مجامع بین المللی در برابر این جنایتها همه نشانگر قساوت قلب و همراهی این مجامع در برابر کشتار بشریت است.

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: همایش نیمکت های سوخته تلنگری برای مجامع جهانی است تا به دور از منافع ابر قدرتها، تصمیمات لازم را برای جلوگیری از کشتار افراد بی گناه بگیرند.

بطحایی تصریح کرد: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان با انواع توطئه ها در صدد هستند که نا امیدی را در بطن جامعه ایران ایجاد کنند اما با تدبیر، مدیریت، مقاومت، هوشیاری و اتحاد ملت از تحریم های ظالمانه آمریکا عبور خواهیم کرد.

بطحایی در پایان تاکید کرد: علی رغم تمام مشکلات آموزش وپرورش بر رسالت خطیر خود مبنی بر پرورش نسل انقلابی و سرافراز با قوت ادامه خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :