تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  792134
دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان؛
احداث یک هزار و 383 باب مدرسه در استان زنجان در چهار دهه گذشته

دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان؛ احداث یک هزار و 383 باب مدرسه در استان زنجان در چهار دهه گذشته است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، جهانگیر صفری  اظهارکرد: تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و به‌منظور ایجاد، توسعه و غنی‌سازی واحد اطلاعات، منابع آموزشی و پرورشی در سطح مدارس از قبیل کتابخانه، آزمایشگاه، کارگاه، شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات، اهتمام به طراحی، ساخت و تجهیز مناسب نمازخانه، کتابخانه، آزمایشگاه، فضای ورزشی در همه مدارس به‌عنوان محیط تعلیم و تربیت و استقرار نظام مکان‌یابی مدارس بر اساس سامانه آمایش سرزمین و تحولات جمعیتی ازجمله وظایف و اهداف سازمان نوسازی مدارس به شمار می‌رود.

وی افزود: سازمان نوسازی مدارس کشور باهدف احداث، توسعه و تعمیر و تجهیز مدارس تابعه وزارت آموزش‌وپرورش تأسیس و بازوی تخصصی وزارت آموزش‌وپرورش در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی فعالیت کند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان افزود: تحقق ارزش‌ها و آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی مستلزم تلاش همه‌جانبه در تمام ابعاد فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی است.

به گفته جهانگیر صفری، تحقق آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی ایران همانند احیای تمدن عظیم اسلامی، حضور سازنده، فعال و پیشرو در میان ملت‌ها و کسب آمادگی برای برقراری عدالت و معنویت در جان درگرو تربیت انسان‌های عالم، متقی، آزاده و اخلاقی است.

وی تأکید کرد: قبل از انقلاب حدود 500 مدرسه با سه هزار کلاس درس در سطح استان زنجان وجود داشت که این آمار پس از انقلاب به یک هزار و 571 باب رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: از این تعداد مدارس یک هزار و 71 مدرسه نوساز و 312 مدرسه از مدارس قبل از انقلاب تخریب و بازسازی‌شده است.

صفری خاطرنشان کرد: درمجموع یک هزار و 383 باب مدرسه و هشت هزار و 218 کلاس درس در چهل سال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب در استان زنجان احداث و تحویل دانش آموزان شده است.

به گفته وی، در بخش توسعه فضاهای شبانه‌روزی در مناطق محروم و روستایی 119 مدرسه شبانه‌روزی با 552 کلاس برای تحصیل و تحت پوشش قرار دادن دانش آموزش این مناطق محروم احداث، تجهیز و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان از احداث 100 باب مدرسه در مناطق محروم روستایی دورافتاده و صعب‌العبور استان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در یک صدمین سال تولد حضرت امام راحل از دیگر افتخارات این اداره است.

صفری ادامه داد: شناسنامه فنی برای همه فضاهای آموزشی، پرورشی که دربرگیرنده ارزیابی کیفی و کمی مدارس موجود است، توسط کارشناسان و نیروهای خدمتگزار اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان تهیه‌شده که نقش مهمی در شناسایی مدارس تخریبی و نیازمند مقاوم‌سازی دارد.

وی به موضوع مقاوم‌سازی مدارس غیر ایمن در استان اشاره کرد و افزود: بعد از انقلاب 38 باب مدرسه با 152 کلاس مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: مقاوم‌سازی به‌عنوان یکی از چالش‌های مهم پروژه‌های عمرانی در دنیاست که سازمان نوسازی مدارس کشور توانست جایزه ساساکو را اخذ کند.

صفری، از استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی 589 مدرسه در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: بیشتر این مدارس در مناطق روستایی و محروم استان زنجان بود که سیستم‌های 2 هزار و 386 کلاس برای دانش آموزان مناطق محروم به لحاظ گرمایشی محقق شده است.

وی بابیان اینکه در استان زنجان بعد از انقلاب 284 باب مدرسه در بخش جذب و هدایت کمک‌های و مجمع خیرین مدرسه‌ساز احداث‌شده است، اظهار داشت: با این تعداد مدرسه افزایش یک هزار و 475 کلاس درس برای دانش آموزان با فضایی مناسب و استاندارد تحویل داده‌شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: این اداره کل در بخش هوشمند سازی مدارس با خرید و واگذاری تجهیزات بروز و استاندارد هوشمند سازی ازجمله کامپیوتر، ویدئو پروژکتور و سایر تجهیزات موردنیاز این بخش، گام مؤثری را در ارتقای سطح یادگیری دانش آموزان با استفاده از امکانات روز دنیا برداشته است.

صفری یادآوری کرد: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان برای تحقق ارزش‌ها و آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی، تلاش همه‌جانبه‌ای را در همه ابعاد برای رسیدن به مدرسه ایده آل و اسلامی انجام داده است.

به اشتراک بگذارید :