تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۹ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  792164
دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در استان خراسان جنوبی؛
رشد 62،5 برابری هنرستان ها در خراسان جنوبی

دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در استان خراسان جنوبی؛ رشد 62،5 برابری هنرستان ها از 2 به 125 هنرستان است که در این هنرستان‌ها 350 رشته محل متناسب با نیازهای شغلی استان تدریس می‌شود.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش،؛ محمد علی واقعی مدیرکل آموزش وپرورش استان خراسان جنوبی در تشریح دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در آموزش‌وپرورش استان خراسان جنوبی گفت: بر اساس مستندات بیش از 75 درصد کلاس‌های درس در بدو پیروزی انقلاب اسلامی تخریبی بوده است و اکنون 16 درصد کلاس‌های درس تخریبی هستند.

محمد علی واقعی با بیان این که در سال 1357 عمده تجهیزات موجود در مدارس در حد میز و نیمکت آن هم از نوع چوبی بود، اظهار کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در کلیه مدارس استان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی به صورت استاندارد، دیجیتال و هوشمند است و در حال حاضر 2500 کلاس درس هوشمند در مدارس فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت یک سالن ورزشی در قبل از انقلاب خاطر نشان کرد: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی 50 سالن و فضای روباز ورزشی در آموزش و پرورش خراسان جنوبی احداث شده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

رئیس کارگروه فرهنگیان و دانش آموزی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، تولیدی کردن هنرستان‌ها به منظور رونق اشتغال و شکوفایی اقتصادی استان را رهاورد دیگر انقلاب برای دانش آموزان و مردم دانست و گفت: تعداد هنرستان‌های خراسان جنوبی از 2 هنرستان در سال 57 به 125 هنرستان فنی و حرفه‌ای و کار دانش رسیده است که در این هنرستان‌ها 350 رشته محل متناسب با نیازهای شغلی استان تدریس می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ایجاد و اجرای نهضت سواد آموزی و افزایش نرخ جمعیت با سواد استان به 96 درصد را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب در حوزه آموزش برشمرد و افزود: رشد پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی نیز با اجرای طرح‌هایی چون انسداد مبادی بیسوادی به 99.43 درصد و رشد پوشش پیش دبستانی به 85 درصدرسیده است.

وی توسعه و رشد 43 درصدی مهارت آموزی در استان را مرهون خدمات انقلاب در بخش هنرستانی و رشته‌های فنی و کار دانش دانست و ادامه داد: کسب بیش از 1500 رتبه برتر کشوری و استانی توسط دانش آموزان و فرهنگیان استان در مسابقات و جشنواره‌ها از دیگر رهاوردهای انقلاب در بخش آموزش و پرورش به شمار می‌رود.

رئیس کارگروه فرهنگیان و دانش آموزی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، ابتکار برپایی سوگواره شعر عاشورایی، برگزاری همایش ملی آموزش ابتدایی، برگزاری همایش 435 شهید دانش آموز و فرهنگی و برپایی 400 یاد واره شهید را از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی آموزش و پرورش استان در دهه سوم انقلاب برشمرد.

 وی اظهار کرد: راه اندازی مرکز خدمات بهداشتی و درمانی ویژه فرهنگیان، افتتاح مرکز آموزشی وفرهنگی امید، افتتاح سالن همایش‌های آموزش و پرورش، و تجاری سازی فضاهای مازاد آموزشی حاشیه خیابان‌ها مهم‌ترین خدمات عمرانی و رفاهی آموزش و پرورش در دهه سوم انقلاب هستند.

به اشتراک بگذارید :