16 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ۰۹:۰۳:۰۰
کد مطلب:  794056
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت ؛
بهره‌برداری از ۱۱۳ مدرسه با ۳۳۴ کلاس درس در استان سیستان و بلوچستان

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در استان سیستان و بلوچستان ، بهره‌برداری از ۱۱۳ مدرسه با ۳۳۴کلاس درس صورت گرفت.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات حوزه وزارتی آموزش و پرورش، علیرضا راشکی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان با اشاره به افتتاح 113 پروژه های عمرانی در استان، اظهار کرد:  با افتتاح این تعداد مدرسه، 21 هزار و 280 مترمربع زیربنا به فضای آموزشی استان افزوده شده است که بیش از 10 هزار دانش آموز در سطح استان از آن بهره‌مند می شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان افزود: برای احداث این تعداد فضای آموزشی، 36 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ساخت مدارس در استان سیستان و بلوچستان پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رشد قابل توجهی داشته است، گفت: از 4هزار و 934 مدرسه موجود در استان، 3 هزار و 335 مدرسه در طی این چهل سال احداث شده است که 68 درصد کل مدارس استان را شامل می‌شود و نشان از توجه نظام جمهوری اسلامی به توسعه فضاهای آموزشی دارد.

راشکی خاطرنشان کرد: از 334کلاس درس افتتاح شده، 295 کلاس درس در قالب 109 مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث شده است که این میزان، نشان از  مشارکت قابل توجه خیرین است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان همچنین از آغاز ساخت 10 مدرسه جدید دیگر با بیش از 170 میلیارد ریال اعتبار خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این پروژه ها  تا مهر ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به اشتراک بگذارید :