تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ۲۰:۲۳:۲۷
کد مطلب:  794266
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:
بازی، یادگیری را برای دانش آموزان لذت بخش می کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: بازی، محیط آموزشی را شاد و یادگیری را برای دانش آموزان لذت بخش می کند.

 

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در آیین افتتاح پروژه بازی و یادگیری در دبستان علمی همدان با بیان این که بازی های با قاعده از راه های ایجاد انگیزه در دانش آموزان است، اظهار کرد: از طریق بازی محیط آموزشی برای دانش آموزان شاد و لذت بخش می شود.

  پورداود افزود: بازی می تواند پشتیبانی قوی برای فعالیتی باشد که دانش آموزان را در موقعیت های مختلفی قرار داده و به آنها فرصت می دهد تا با رویداد ها آشنا شوند.

  وی بازی را محرکی برای یادگیری اجتماعی خواند و تصریح کرد: آموزش لذت بخش رویکردی است که در آن دانش آموزان بازی می کنند و آموزش با فعالیت های لذت بخش صورت می گیرد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که یادگیری مفاهیم از طریق بازی برای کودکان آسان‌تر است، افزود: شرکت دانش آموزان در بازی ها سبب انگیزش آنها در یادگیری مفاهیم خواهد شد.

  پورداود گفت: از طریق بازی دانش آموزان فرصت می یابند مهارت های حرکتی ظریف و سخت را توسعه دهند و سلامت جسمانی خود را حفظ نمایند.

  وی خاطرنشان کرد: بازی زمینه ای را برای تمرین مهارت های اجتماعی و ابراز احساسات فراهم می کند و به دانش آموزان کمک می کند که حس خلاقیت و تصویرسازی را افزایش دهند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان نقش بازی در رشد اجتماعی، عاطفی، جسمی، ذهنی و  اخلاقی دانش آموزان را موثر دانست و تصریح کرد: بازی باعث شکوفایی استعدادهای نهفته و بروز خلاقیت در دانش آموزان می شود و حس همکاری، همیاری و مشارکت را در آنها تقویت می کند.

  پورداود رشد هماهنگ اعضای بدن و تقویت حواس پنجگانه را از دیگر آثار بازی برشمرد و خاطرنشان کرد: از طریق بازی کودکان در می یابند که باید درستکار، حقیقت طلب، عادل و وفادار باشند و به قوانین احترام بگذارند.

به اشتراک بگذارید :