تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۱:۳۹:۰۸
کد مطلب:  795193
مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی:
جشنواره سرود و نمایش مدارس افزایش مهارت دانش آموزان در تئاتر و سرود را به دنبال دارد

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از اجرای جشنواره سرود و نمایش مدارس با شعار هر مدرسه یک سرود، یک نمایش طی هفته گذشته که در ۱۰۰ هزار مدرسه اجرا شد خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی گفت :در دهه فجر سال گذشته طرح هر مدرسه یک سرود، یک نمایش به صورت آزمایشی در استان فارس اجرا شد .
وی افزود: نویسندگان محتوا را تولید و در اختیار ما قرار داند و ما نیز در اختیار مدارس قرار دادیم و همچنین در حوزه سرود ۹ آلبوم جدید منتشر شده است که  اشعار  این آلبوم ها از کتب درسی برداشت شده است که تعداد 2 سرود از کتاب های دوره متوسطه اول و بقیه از کتاب های دوره متوسطه دوم هستند و این آلبوم ها  در اختیار مدارس قرار گرفت.
مدیر کل فرهنگی و هنری ادامه داد: مشارکت دانش آموزان در این طرح بدون هیچگونه آموزشی بود و اصلی ترین هدفشان افزایش مهارت ها بوده  و دانش آموزان باید در مدارس آزمون  وخطا کنند و اشتابه های خود را برطرف کنند تا بیاموزد .
همچنین رمضانی گفت:  تئاتر و سرود به دانش آموز کمک می کند که اندیشه ها و افکار بلند خویش را در فضای به وجود آمده تقویت کند.

وی افزود: به سبب اجرای طرح هر مدرسه یک سرود ، یک نمایش امکانی فراهم شد تا تعداد دانش آموزان بیشتر با توانمندی افزون تر بتوانند در مسابقات فرهنگی و هنری که هر ساله برگزار می شود شرکت کنند .

به اشتراک بگذارید :