تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۱۲:۰۰:۳۰
کد مطلب:  818085
رییس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد :
برگزاری جشنواره " دانایی و توانایی" با شرکت1300 نفر از دانش آموزان در استان

قاسم علی قنبری رییس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مرحله منطقه ای جشنواره " دانایی توانایی" با حضور یک هزار و 300 نفر از دانش آموزان در نواحی و مناطق 14 گانه استان در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، قاسم علی قنبری ابراز داشت:  دومین دوره ی مسابقات کتاب خوانی تحت عنوان جشنواره "دانایی توانایی"در چهار مرحله ی آموزشگاهی، منطقه ای ، استانی وکشوری در سال تحصیلی 98-97 در سطح استان در حال برگزاری است .

وی افزود: مرحله ی آموزشگاهی این دوره از جشنواره در بهمن ماه سال جاری با شرکت  بیش از شش هزار دانش آموز در مقاطع  مختلف تحصیلی برگزار گردید و در حال حاضر یک هزار و 300  نفردانش آموز درمرحله ی منطقه ای حضور یافته اند.

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: در مرحله ی منطقه ای کتاب "پاپر" برای دانش آموزان دوره دوم ابتدایی، کتاب"مسافر خانه ماه نصفه" برای دانش آموزان دوره اول متوسطه و کتاب"پسر نان و نمک" برای شرکت کنندگان دوره دوم متوسطه پیش بینی شده بود که از بین این شرکت کنندگان نفرات اول تا سوم دوره های متوسطه اول و دوم به مرحله استانی معرفی خواهند شد و رقابت دانش آموزان گروه دوم ابتدایی با معرفی برگزیدگان در این مرحله پایان می پذیرد.   

این مقام مسئول ادامه داد: توانایی خواندن یکی از مهم‌ترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروزی  امری ضروری  و اجتناب ناپذیر می باشد و خواندن و مطالعه ی کتاب  به افراد کمک می‌کند تا قوه ی تخیل فعال‌تری داشته باشند و این تخیل موجب  افزایش سطح بالاتری از خلاقیت در جامعه می‌شود.

قنبری گفت: خواندن کتاب، حافظه و تمرکز را بهبود می‌بخشد و باعث کاهش استرس می‌ گردد و در این راستا متولیان آموزش و پرورش  جهت تشویق دانش آموزان به مطالعه ی مفید، طی دو سال متوالی  با طرحی تحت عنوان "جشنواره ی دانایی و توانایی" در قالب مسابقات فرهنگی وهنری در صدد  ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه ی  مفید در بین این نسل آینده ساز می باشند.

 

 

به اشتراک بگذارید :