تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۱۲:۳۷:۱۶
کد مطلب:  818145
نشست تخصصی کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شهرستانها و مناطق استان برگزار گردید

نشست تخصصی کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق تابعه استان کردستان برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان نشست تخصصی کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شهرستانها و مناطق استان روز چهارشنبه 22 اسفند ماه 97 در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد .

 محمد رضا وینسفهان رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات آموزش و پرورش کردستان هدف از برگزاری این نشست را تقویت یکپارچگی سازمانی و دریافت واحد از اهداف ، رویکردها و ماموریت های حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و آن را یکی از بهترین فرصت ها جهت توسعه حرفه ای کارکنان حوزه ارزیابی عملکرد دانست.

 وی در ادامه این نشست به تفصیل برنامه های انتخاب و انتصاب مدیران مدارس ارزیابی عملکرد شاخص های عمومی و اختصاصی شهرستانها و مناطق ارزیابی سطح ایمنی و برنامه های بهبود ایمنی در مدارس و شیوه نامه نظام راهبری مدرسه محوری را تشریح و تبیین کرد و برنامه های مذکور را مهمترین برنامه ها در دستور کار آموزش و پرورش و پیگیری و عملیاتی نمودن دقیق و صحیح آن را ضروری برشمرد.

 وینسفهان در بخش دیگری از سخنان خود ماموریت اصلی حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات را تقویت و توسعه نظارت جامع و هدفمند و گسترش روحیه پاسخگویی به معنای ایجاد ظرفیت حل مشکلات مراجعین و اصرار برتوسعه فرهنگ پاسخگویی عنوان نمود.

 در ادامه جلسه تحلیل جلسات شورای معاونین شهرستانها و مناطق ، دستور العمل جدید انتخاب و انتصاب مدیران مدارس کمیته ارتقاء سلامت اداری ، سامانه نظارت و بازرسی و شکایات و تحلیل شکایات شهرستانها و مناطق ، ضرورت نظام اعتبار سنجی و تضمین کیفیت مدرسه ، سایت اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات توسط کارشناس مسئولان و کارشناسان اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل با ذکر جزئیات تشریح و تبیین گردید.

 هم چنین در بخش دیگری از این گردهمایی ،جلال احمدی مدیر هسته گزینش به مرور تاریخچه گزینش و روند استقرار آن به شیوه فعلی پرداخت و فرایند گزینش متقاضیان را به طور کامل تشریح نمود.

 وی بر اهمیت تعامل و همکاری و هم فکری واحدهای نظارتی گزینش ، حراست ، ارزیابی عملکرد و هیات رسیدگی به تخلفات اداری تاکید و تعامل بسیار خوب این واحدها را در سطح اداره کل جهت سلامت سیستم ضروری دانست و خواستار تعامل بیش از پیش همکاران حوزه نظارتی در سطح شهرستانها و مناطق شد.

  حسن حیدری رئیس اداره مدارس غیر دولتی و امور مشارکتهای مردمی استان در ادامه این نشست به ذکر مصادیق و مواردی از مشکلات ، آسیب ها و چالش های حوزه مدارس غیر دولتی و آموزشگاه  های علمی آزاد و زبانهای خارجی پرداخت و خواستار کمک بیشتر حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در بخش نظارت بر فعالیت این مدارس شد.

 وی با ذکر این مطلب که وجود مشکلات در هر بخشی به عنوان مشکل آموزش و پرورش محسوب می شوند و ضرورت دارد که همه متولیان امر نسبت به حل مشکل اقدام نمایند بر ضرورت هم افزایی واحد های نظارتی جهت رفع مشکلات حوزه مدارس غیر دولتی تاکید نمود.

 گفتنی است این جلسه در نوبت بعد از ظهر و پس از بیان نقطه نظرات و مسائل مربوط به شهرستانها و مناطق توسط کارشناسان شهرستانها و مناطق به پایان رسید.

 در حاشیه این گردهمایی از دو تن از همکاران سابق حوزه ارزیابی عملکرد ( آقایان اسماعیل دارپرنیان و آقای نعیم زارعی تقدیر به عمل آمد ).

به اشتراک بگذارید :