تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ ۲۰:۲۷:۴۲
کد مطلب:  828764
وزیر آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن؛
ارتقای فرهنگی دانش آموزان را از متن قرآن و آموزه های اهل بیت (ع) پیگیری می کنیم

وزیر آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه ششمین دوره مسابقات بین المللی دانش آموزان قاری و حافظ قرآن کریم گفت: باید محور فعالیت های ما قرآن باشد و تربیت شوندگان مدارس با قرآن مجید مانوس و اهل تدبر در قرآن باشند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، عصر امروز سید محمد بطحایی در آئین افتتاحیه ششمین دوره مسابقات بین المللی دانش آموزان قاری و حافظ قرآن کریم جهان اسلام، ضمن خوشامدگویی به مهمانان داخلی و خارجی و تبریک میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) اظهار کرد: مصونیت جامعه اسلامی از هرگونه آسیب در سایه قرآن را از خداوند متعال مسئلت دارم و امیدوارم ، امت اسلام  در پناه قرآن به عالی ترین درجه فیوضات معنوی برسد.

وی افزود: بی شک باید محور فعالیت های ما قرآن باشد و تربیت شوندگان مدارس با قرآن مانوس و اهل تدبر در قرآن باشند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: فعالیت های قرآنی را به عنوان اصلی ترین مقوله  ارتقای فرهنگی دانش آموزان قرار می دهیم و اهداف تربیتی را از متن قرآن و آموزه های اهل بیت علیه السلام پیگیری می کنیم و فرهنگ قرآنی و ولایی را تعمیق می دهیم.

وی این مسابقات را بستری مناسب برای رشد شخصیت دینی دانش آموزان بر اساس آموزه های ناب اسلامی برشمرد و ادامه داد: تلاش خالصانه دست اندرکاران و داوری و قضاوت عادلانه محیط امنی را برای نخبگان قرآنی فراهم کرده است که قابل تقدیر است.

بطحایی خاطرنشان کرد: توفیق خدمتگزاری کلمه الله و ترویج فرهنگ ناب اسلامی در جامعه نعمتی است که باید همواره شاکر خداوند باشیم.

وی اضافه کرد: مقام معلمی که به تزکیه وتعلیم انسان های مشتاق به دین می پردازد همان مقام انبیا الهی است که خلایق همه دعاگوی او هستند.

وزیر آموزش و پرورش در پایان ضمن تقدیر از همه عاملان این رخداد عظیم بین المللی گفت: حفظ نظام جمهوری اسلامی، رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و همه مسلمانان جهان تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) را از خداوند مسئلت دارم. 

به اشتراک بگذارید :