16 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۰:۳۰:۲۷
کد مطلب:  834202
وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛
تهیه آئین‌نامه تشکیل فوری کلاس‌های درس در زمان بحران/ ارسال کانکس‌های مجهز به خوزستان

 وزیر آموزش و پرورش از دایر شدن تمام کلاس‌های درس در استان‌های سیل‌زده به جز مناطقی از خوزستان خبر داد و گفت: با تأکید رئیس‌جمهور در مناطقی از خوزستان که امکان تشکیل کلاس درس فراهم نشده باشد، حتی با تشکیل چادر در مناطق استقرار هموطنان سیل‌زده، کلاس‌های درس برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز امورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، سیدمحمد بطحایی درباره اقدامات انجام‌شده برای بازگشایی مدارس در شهرهای درگیر سیل در استان‌های مختلف گفت: به غیر از استان خوزستان، تمام مدارس آسیب‌دیده از سیل، به موقع بازسازی شده یا کلاس‌های جایگزین برای آنها در نظر گرفته شده است؛ بنابراین کلیه مدارس در استان‌های گلستان و لرستان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گزارش ایسنا، وی درباره وضعیت مدارس و نحوه فعالیت آنها در استان خوزستان نیز گفت: در این استان با تأکیدات رئیس‌جمهور محترم در مناطقی که به خاطر آسیب ناشی از سیل یا اسکان، امکان تشکیل کلاس درس فراهم نشده باشد، حتی با تشکیل چادر در مناطق استقرار هموطنان عزیز سیل‌زده، در خصوص برگزاری کلاس‌های درس اقدام خواهد شد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، این موضوع روز گذشته طی بخشنامه‌ای به استان خوزستان ابلاغ شده و کانکس‌هایی مجهز به وسایل سرمایشی و گرمایشی به این استان ارسال شده است.

بطحائی همچنین خبر داد: بنا بر تاکید دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم، آئین‌نامه‌ای در خصوص تشکیل فوری کلاس‌های درس در مواقع بحرانی در دست تهیه است که به‌زودی برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :