22 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۳:۰۷:۳۴
کد مطلب:  905537
توزیع رایگان کتب دوره های سوادآموزی و لوازم التحریر در بین ادارات سوادآموزی استان مرکزی

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی از توزیع کتاب‌های درسی دوره های سوادآموزی، انتقال و تحکیم و لوازم التحریر سال تحصیلی 99-98 از اول تیر ماه در بین مناطق 15 گانه ی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «حسین میرزایی» با اعلام این خبر افزود: از ابتدای تیرمان تاکنون،   26 هزار و 227 جلد کتاب درسی دوره های سوادآموزی، انتقال و تحکیم و 9هزار قلم لوازم التحریر رایگان سال تحصیلی 99-98 سوادآموزان در ادارات سوادآموزی شهرستان های استان توزیع شده است.

 

وی اظهار داشت: کتاب‌های درسی دوره های سوادآموزی بر اساس حجم ابلاغی شهرستان ها، توزیع شده است لذا تمامی کتب این دوره‌ها از ابتدای تیر ماه در اختیار مناطق آموزش و پرورش قرار گرفته و این مناطق اجازه دارند همزمان با شروع کلاس های دوره های سوادآموزی کتب و لوازم التحریر را در اختیار سوادآموزان قرار دهند.

میرزایی با اطمینان خاطر نسبت به عدم ایجاد هر گونه مشکل در عناوین و شمارگان کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: اگر در آمار شهرستان ها به هر دلیل نظیر کوچ‌های جغرافیایی مشکلاتی در زمینه توزیع کتاب‌های درسی ایجاد شود با تقاضای مجدد برای تحویل کتاب از سوی مناطق و شهرستان ها، بلافاصله نیاز آنها تامین خواهد شد. 

وی افزود: مجموع کتب توزیع شده دوره های مختلف سوادآموزی 26 هزار و 227 جلد می باشد که شامل 1700 جلد کتب دوره ی سوادآموزی، 15325 جلد کتب دوره ی تحکیم، 6780 جلد کتب دوره ی انتقال، 1756 جلد کتب اتباع و فعالیت های مکمل و 666 جلد کتب راهنمای دوره ی انتقال است. همچنین 9000 قلم لوازم التحریر نیز توزیع گردیده است. 

میرزایی در ادامه در خصوص چند عنوان کتاب های دوره های سوادآموزی توضیحات مختصری ارائه کرد و گفت: در کتاب «آشنایی با زبان انگلیسی» سوادآموزان دوره ی انتقال با الفبای انگلیسی، اعداد انگلیسی و کلمات پرکاربرد  آشنا می‌شوند. در این کتاب حروف الفبا با روشی ساده آموزش داده شده است.

وی افزود: علاوه بر این دو جلد کتاب «آشنایی با رایانه» و «مهارت‌های رایانه» برای سوادآموزان تألیف شده که با استقبال بسیاری روبرو بوده است. چگونگی کار با برنامه ورد، ایجاد پست الکترونیک، نحوه ذخیره‌سازی اطلاعات در رایانه و نحوه کار با رایانه آموزش داده شده است. در مقدمه این کتاب تأکید شده سوادآموزان باید همانند سایر مردم بتوانند از فایده‌های رایانه برخوردار شوند. در این کتاب سعی شده است سوادآموزان با رایانه و کارکرد آن بیشتر آشنا شوند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: یکی دیگر از کتب ویژه دوره تحکیم سواد به «احکام بانوان» اختصاص دارد و مواردی چون احکام فردی اعم از آداب تقلید و طهارت، احکام اجتماعی چون پوشش و حجاب، احکام خانواده ( ازدواج و طلاق) و احکام شرعی زنان را در خود گنجانده است.

میرزایی افزود: از مجموعه کتاب‌های طرح خواندن با خانواده ویژه دوره انتقال می توان به کتاب «کلید رحمت» اشاره کرد که از جمله اهداف آن تاثیرگذاری در پیشبرد فرهنگ اسلامی است لذا معنای دعا، دعا در قرآن روایت و حدیث، آداب دعا کردن، زمان و مکان دعا، دعاهای قرآنی، دعای حضرت مهدی (عج)، دعاهایی از امام سجاد (ع) و دعاهای رایج روزمره از جمله عناوین این کتاب درسی هستند.

به اشتراک بگذارید :