تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۶:۱۹:۲۷
کدمطلب: 84EETeEX
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تاکید کرد:
ضرورت طراحی برنامه‌های فرهنگی هنری برای کودکان با نیازهای ویژه

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاكيد بر ضرورت طراحی برنامه‌های فرهنگی هنری برای کودکان با نیازهای ویژه، گفت: آموزش و پرورش استثنایی در استان‌ها آماده‌ همکاری‌ دوجانبه با مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، مجید قدمی به بیان  ضرورت گسترش فعالیت‌های کانون در حوزه‌ی کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه ، اظهاركرد: رويكرد آموزش و پرورش احترام به تفاوت‌های فردی است . با این حال نمی‌توان کتمان کرد که در آموزش به افراد با نيازهاي ويژه،‌ برخي متغیرها نیازمند تغییر است. گاه کتاب، گاه فضای آموزشی و گاه شیوه‌ی تدریس معلمان تغییر می‌کند، اما آنچه مد نظر است آموزش و کیفیت آن است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر عدالت آموزشی، کانون و سازمان آموزش و پرورش استثنایی را دو مهره‌ی اساسی دانست که در این جهت گام برمی‌دارند و آموزشی غیررسمی و رسمی را برای افرادی با نیازهای خاص مهیا کرده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: آنچه مد نظر است فراهم آوردن بستری است که فرد برای زندگی آماده شود، مادامی که این قشر از افراد در فضای بسته بمانند یا در مدارس خاص تحصیل کنند نمی‌توان آن‌ها را برای زندگی در جامعه‌ای که در خارج از فضای آموزشی آنها وجود دارد آماده کرد.

وي آموزش‌های فراگیر را به عنوان کمک آموزش رسمی ياد كرد و با تبريك مدیران کانون براي اين گام بزرگ ادامه داد: ضروری است که کانون فعالیت خود را بر روی کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه كه در هفت گروه قابل طبقه‌بندی و توجه هستند، متمركزكند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی بر نياز بيشتر كودكان اوتيسم و چند معلوليتي به توجه تاكيد  و اظهاركرد: ناشنوایان و معلولان جسمی‌حرکتی نیازمند استفاده از خدمات فرهنگی هنری هستند، گرچه ارتباط با آن‌ها در گام اول سخت است؛ اما قطعا فضای ارتباطی به سمت مناسب پیش خواهد رفت.

قدمی به آن دسته از خانواده‌هایی اشاره کرد که پس از حضور فرزندانشان در فضای آموزشی عادی، حاضر به حضور مجدد در مدرسه‌های خاص نشده‌اند و ادامه داد: در همین راستاست که این سازمان نیز قصد دارد با تغییر کلمه‌ی استثنایی نام جدیدی را برگزیند که مراحل تایید آن در حال سپری شدن است، در اين فضا کانون نیز بایستی حلقه‌ی فعالیت خود را گسترش بدهد.

به اشتراک بگذارید :