تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۵:۳۳:۱۶
کدمطلب: m78mTzF2
مديركل آموزش وپرورش شهرتهران:
18.5 درصد از دانش آموزان شهر تهران در مدارس غيردولتي تحصيل مي كنند

مديركل آموزش وپرورش شهرتهران گفت: 18.5 درصد از دانش آموزان شهر تهران در مدارس غيردولتي تحصيل مي كنند.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل ازشهرتهران، عليرضا كمرئي در نشست با مديركل معارف و مديران معارف آمرين نظارت و مديران مكاتب استان كابل افغانستان كه در سالن كنفرانس شهر تهران برگزارشد، با اشاره به اينكه مدرسه، مدير، معلم، برنامه آموزشي دانش آموزان  از اركان نظام آموزش و پرورش هستند، اظهاركرد: مدرسه كارآمد لزوما از مديريت كارآمد برخوردار است و مدير اصلي ترين كانون تحول و كار در آموزش و پرورش است.

مديركل آموزش وپرورش شهرتهران بر استفاده از فناوري هاي جديد در قالب هوشمند سازي مدارس اشاره كرد و افزود: مدرسه يك عنصر حاكميتي است و  بر اساس سند تحول بنيادين نقش معلم، اسوه بودن، مربي و تسهيل كننده جريان يادگيري است .

وي ا تصريح كرد: بر اساس رويكرد جديد، معلم كمك مي كند تا جريان يادگيري به سهولت انجام شود و دانش آموز بايد به يك يادگيرنده فعال تبديل شود.

كمرئي با تاكيد بر اين موضوع كه جامعه بايد به ركني براي يادگيري تبديل شود ادامه داد: نهاد هاي غيردولتي بايد به كمك آموزش و پرورش بيايند و محيط مدرسه بايد كانون يادگيري مبدل شود.

مديركل آموزش وپرورش شهرتهران خانواده را يكي از اركان مهم در امر تعليم و تربيت عنوان كرد و گفت: مديران آموزشي امروز رهبران آموزشي هستند و مدرسه محلي براي كسب تجربه ها مي باشد.

وي مدرسه را محور آموزش دانست و افزود: شهر تهران 8.5 درصد جمعيت دانش آموزي كشور را در اختيار دارد اما 57 درصد مدارس شهر تهران دولتي هستند و 18.5 درصد از دانش آموزان در مدارس غيردولتي تحصيل مي كنند.

به اشتراک بگذارید :