تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۱۵:۰۸:۳۶
کدمطلب: H13HZmUI
مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش:
وظيفه ستاد، حمايت وپشتيباني از ماموريت هاي اصلي آموزش وپرورش است

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بيان اينكه ماموريت اصلي نظام تعليم وتربيت، تربیت دانش آموزان براساس سند تحول بنيادين است، گفت: وظيفه ستاد، حمايت وپشتيباني از اين ماموريت هاي اصلي آموزش وپرورش است.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عباسعلي باقري در کارگاه توجیهی روسای تدارکات و پشتیبانی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور در باشگاه فرهنگيان، با تبريك ايام دهه فجر و پيروزي انقلاب اسلامي اظهاركرد: بارزترین ویژگی معلم عزت و شخصیت اوست و محور کار در آموزش و پرورش معلم است، اوست که تلاش می کند دانش آموزان عزیز را تربیت کند و از اين رو بايد درتمامی زمینه ها از جمله ستادهاي اسكان نوروزي 1396 هر چه در توان داریم برای معلم تلاش كنيم. 

وي با اشاره به كمبود منابع مالي در آموزش وپرورش؛ تصريح كرد: منابع محدود (اعتبارات و نيروي انساني) و سياست هاي دولت نيز بركوچك سازي بدنه دولت معطوف است بنابراين بايد در مصرف منابع مديريت ويژه اي صورت گيرد.

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بيان اينكه اصل کار درآموزش و پرورش، تعلیم و تربیت در کلاس و مدرسه است و وظيفه ستاد نظارت، پشتيباني و حمايت است، خاطرنشان كرد: فعالیت هایی که براي دانش آموزان و معلمین فایده ای نداشته باشد، ارزشی ندارد و ما در حوزه پشتیبانی وظيفه داريم مانند دستگاه گردش خون در بدن از فعالیت اصلی آموزش وپرورش پشتیبانی كنيم.

باقري به برون سپاري برخي خدمات مانند تاسيسات وخدمات در ادارات و مدارس به بخش خصوصي اشاره كرد و افزود:  در بحث اسکان موقت نوروزی و تجهيز مدارس بايد به گونه اي مديريت شود كه فرهنگيان موردتكريم قرار گيرند و شأن و جايگاه آنان در حد امکان و توان حفظ شود.

به اشتراک بگذارید :