تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۹:۵۵:۰۰
کدمطلب: 8TCszpaK
وزير علوم، دانشگاه ها و تحقيقات ايتاليا در ديدار با وزير آموزش و پرورش:
خواستار همكاري هاي آموزشي با ايران هستيم

وزير علوم، دانشگاه ها وتحقيقات ايتاليا گفت: خواستار همكاري هاي گسترده آموزشي با ايران هستيم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز « والِريا فِدِلي» در ديدار با دكتردانش آشتياني كه در ساختمان شهيد رجايي برگزارشد، با ابراز خوشحالي از سفر به ايران، اظهاركرد: در سفري كه به ايران داشتم بخش هاي آموزشي را به طور ويژه موردتوجه قرار دادم و اميدوارم شاهد گسترش همكاري هاي دو كشور در اين زمينه  باشيم.

وي با اشاره به تصويب برجام و امضاي آن توسط ايران تصريح كرد: پس از برجام، شاهد گسترش روزافزون روابط دو كشور ايران و ايتاليا بوديم هر چند اين همكاري ها بيشتر در بخش اقتصادي صورت گرفته، ‌اما به دليل وجود ريشه هاي تاريخي  دو كشور، گسترش روابط فرهنگي از اهميت به سزايي برخوردار است.

فدلي با اشاره به اينكه همكاري‌هاي بيشتر، آينده بهتري را براي دو كشور رقم خواهد زد،‌گفت: يكي از شاخص هاي ايتاليا،سرمايه گذاري هاي گسترده در آموزش وپرورش است و اخيراً اصلاحاتي در سه مقطع تحصيلي، ابتدايي، راهنمايي و متوسطه صورت گرفته است.

وزير علوم، دانشگاه ها و تحقيقات ايتاليا خاطرنشان كرد: همكاري با ايران مي تواند ابعاد گسترده اي از جمله، تبادل اطلاعات و تجربيات آموزشي را شامل شود.

وي با ارائه گزارشي از وضعيت آموزشي ايتاليا افزود: بحث هاي زيادي در زمينه همكاري بين دوكشور صورت گرفته و اكنون توافقات موردنظر بايد اجرايي شود.

فدلي از توافقش براي تشكيل كميسيون آموزشي مشترك بين ايران و ايتاليا خبرداد و تصريح كرد: در دو زمينه برنامه ريزي درسي و آ‌ماده سازي آموزگاران با ايران همكاري خواهيم كرد.

به اشتراک بگذارید :