تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۸:۴۲:۰۹
کدمطلب: Jb0qTeE7
معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ديدار صميمانه با كاركنان مركز اطلاع رساني و روابط عمومي:
افزايش بودجه و ساعات تربيت بدني، مدرسه محوري، نشاط و پويايي دانش آموزان از دستاوردهاي دولت تدبير واميد است

معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ديدار صميمانه با كاركنان مركز اطلاع رساني و روابط عمومي گفت: افزايش بودجه و ساعات تربيت بدني، مدرسه محوري، نشاط و پويايي دانش آموزان از دستاوردهاي دولت تدبير واميد است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهرزاد حميدي درحاشيه ديدار صميمانه با كاركنان مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش كه امروز به مناسبت روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي انجام گرفت، اظهاركرد: در دولت تدبير واميد با تغيير رويكردها و تأكيد بر سياست مدرسه محوري تعداد دانش آموزان بيشتري تحت پوشش فعاليت هاي ورزشي قرار گرفتند .

وي افزود: در راستاي اجراي سند تحول بنيادين، تمام آموزه هاي سند در بعد فعاليت هاي ورزشي در مدارس اجرايي شد، زيرا مدرسه محل اصلي اجراي سند تحول است .

حميدي از تحت پوشش قرار دادن 4 ميليون و500 هزار دانش آموز در المپياد هاي درون مدرسه اي خبر دادوافزود: حياط پويا، ورزش صبحگاهي، كانون هاي ورزشي و المپيادهاي درون مدرسه اي، از جمله برنامه هايي است كه در درون مدارس با مشاركت فعال دانش آموزان اجرا مي شود .

معاون تربيت بدني و سلامت وزيرآموزش و پرورش با اشاره به وجود بيش از 8 هزار كانون ورزشي در مدارس سراسركشورگفت: درگذشته، مدارس درنوبت بعداز ظهر خالي ازدانش آموز بود و هيچ فعاليتي درآن ها صورت نمي گرفت، اما در اين دولت، با استفاده از فضاهاي موجود و ايجاد كانون هاي ورزشي، مدرسه به نگيني درخشان در محله ها تبديل شده است .

وي از افزايش بودجه ورزشي از 7 ميليارد تومان درسال 92، به 300 ميليارد تومان در سال 96 خبرداد وتصريح كرد: با همّت و رويكردهاي جديد دولت تدبير واميد درتأمين بودجه ورزشي، شاهد افزايش 24 برابري بودجه نسبت به سال 92 بوده ايم و در حوزه نيروي انساني نيز، تحولي در جوان گرايي و چابك سازي نيروها صورت گرفته است.

حميدي خاطرنشان كرد: در حوزه ستادي با شعار هسته دانا، شبكه توانا، ‌اقدام به كوچك سازي، چابك سازي و داناسازي نموده ايم تا بتوانيم با هسته دانا، شبكه هاي تواناي استاني را راهبري كنيم.

وي از افزايش ساعات درس تربيت بدني در مدارس خبر دادوافزود: درس تربيت بدني كه در برخي پايه ها از جمله ، پيش دانشگاهي حذف شده و در پايه‌هاي پايين تر، تقليل يافته بود را افزايش داديم، بنابراين در پايه يازدهم و پيش دانشگاهي هر كدام 2 ساعت درس تربيت بدني ارائه مي شود و در اين راستا، تلاش كرديم 3 هزار مربي ورزش را براي پايه هاي مذكور جذب كنيم.

معاون تربيت بدني و سلامت وزير آموزش وپرورش اظهاركرد: آموزش هاي متنوع براي مربيان تربيت بدني، استقرار فدراسيون دانش آموزي، ‌تربيت مدرسه قهرمان و كانون قهرمان ازجمله برنامه هاي معاونت تربيت بدني و سلامت در دولت تدبير و اميد است به طوري كه هر كانون و يا مدرسه قهرمان مي تواند با نام خودش و به طور مستقيم در مسابقات كشوري و يا بين المللي شركت مي كند.

وي، مدرسه محوري، افزايش جمعيت تحت پوشش فعاليت هاي ورزشي، افزايش نشاط و پويايي دانش آموزان، افزايش بودجه ورزشي، افزايش سهميه تربيت بدني در جذب نيرو، و افزايش ساعات درس تربيت بدني را از جمله دستاوردهاي آموزش وپرورش دردولت تدبير واميد دانست وافزود: فعاليت هاي ورزشي در مدرسه در راستاي افزايش تحرك دانش آموزان است ، زيرا اخيراً شاهد افزايش وزن وچاقي دانش آموزان هستيم و سنّ  بيماري هاي  قلبي -  عروقي و ديابت، به شدت كاهش يافته است.

وي بر نقش والدين درافزايش تحرك دانش آموزان تأكيد كرد و تصريح كرد: به جاي پرداختن به ورزش حرفه اي ، بايد بر ورزش دانش آموزي متمركز شويم، بنابراين اگر به اين مهم پرداخته نشود ، در آينده با سونامي بيماري هاي قلبي عروقي و ديابت روبه رو خواهيم شد و درآن صورت، اگر تمام بودجه ها را براي درمان هزينه كنيم، مشكل مرتفع نخواهد شد.

معاون تربيت بدني و سلامت وزيرآموزش وپرورش با تبريك روز روابط عمومي خاطرنشان كرد: نقش روابط عمومي ها در جامعه ارزشمند، حسّاس و كليدي است، بنابراين اگر روابط عمومي ها، بازخورد عملكرد مديران را در سطح جامعه به آنان انعكاس ندهند، اعتماد متقابل مسئولين و مردم تضعيف شده و مديران را در اجراي طرح ها با مشكل مواجه خواهد ساخت.

به اشتراک بگذارید :