تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۰۴:۱۲
کدمطلب: Ax9fS1bV
استاندار لرستان :
با مشارکت بنیاد علوی، مدارس شبه کپری و خشتی گلی استان، نوسازی و بهسازی می شوند

استاندار لرستان گفت: با مشارکت بنیاد علوی قریب به یکصد آموزشگاه شبه کپری و خشتی گلی در مناطق محروم و کم برخوردار استان با مصالح سنتی نوسازی و بهسازی می شوند.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان لرستان؛ مهندس بازوند در جلسه شورای آموزش و پرورش درسالن اجتماعات استانداری برگزار شد؛ افزود: ساخت مدارس مقاوم با مصالح سنتی که با اقلیم مناطق محروم و کم برخوردار هم سازگار باشد از جمله اقداماتی است که علاوه بر اینکه مشکل فضاهای آموزشی را برطرف می کند،از نظر مقاوم بودن و استحکام ماندگاری بیشتری دارند .

استاندار لرستان تاکید کرد: مدارس کانکسی و پیش ساخته به دلیل استحکام نامناسبی که دارند بیش از چند سال عمر مفید ندارند و سرمایه گذاری در این خصوص صرفه اقتصادی ندارد .

وی به تخصیص 5میلیارد ریالی از اعتبارات استانی برای بهسازی و مقاوم سازی کانون فرهنگی تربیتی ادب اشاره کرد وافزود:  آموزش و پرورش هم باید تجهیزات و امکانات مورد نیاز این کانون ها را تامین نماید .

 بازوند ضمن موافقت با امهال بدهی حامل های انرژی مدارس تا مهر ماه سال جاری تاکیدکرد: آموزش و پرورش باید به دنبال تامین اعتبارات ملی برای پرداخت مطالبات شرکت های ذینفع باشد . 

به اشتراک بگذارید :