تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۲:۱۷:۴۱
کدمطلب: SxxTOEkK
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش خبرداد:
فعال کردن 980 هزار پرونده الکترونیکی در امر هدایت تحصیلی برای دانش آموزان پایه نهم

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش از فعال کردن 980 هزار پرونده الکترونیکی در امر هدایت تحصیلی برای دانش آموزان پایه نهم خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربایجان شرقی؛ مسعودشکوهی در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان گفت: هدایت تحصیلی یک کار جمعی و یک امر فرایندی بوده ولازم است تمام ارکان دستگاه تعلیم وتربیت در این حوزه وارد شوند.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: هدایت تحصیلی ویترین تمام عیار ساحت های ۶ گانه سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است که منجر به انتخاب آگاهانه و آزادانه توسط دانش آموزان می شود.

شکوهی با بیان اینکه برنامه ریزی، هدف گزاری، توجه به ساختار و محتوا هدایت تحصیلی مهم است افزود: بعضا علاقه وتمایل به یک رشته خاص توسط دانش آموزان ناشی از بازار کار و  موقعيت اجتماعی می باشد که لازم مشاوره های لازم در این موارد برای انتخاب آگاهانه به محصلین و اولیاء داده شود.

وی با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی مسیر زندگی فرد را پایه ریزی می کند، تصریح کرد: شناساندن توانایی واستعداد، رغبت ها، ارزش ها و ویژگی شخصیتی دانش آموزان جهت انتخاب رشته صحیح امری ضروری است.

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: انتخاب آگاهانه باعث می شود که دانش آموزان در ورود به دنیای بزرگسالی موفق شده و در آینده احساس رضایت از شغل مورد نظر خود داشته باشند.

شکوهی با بیان اینکه امسال هدایت تحصیلی بر اساس ظرفیت است عنوان کرد: در این راستا به همه استان ها و مناطق تاکید شده است تا جایی که منابع انسانی، مالی و فیزیکی اجازه می دهد، حداکثر ظرفیت را ایجاد کنند.

وی از فعال کردن 980 هزار پرونده الکترونیکی برای دانش آموزان پایه نهم در امر هدایت تحصیلی خبرداد و افزود: دسته بندی كردن اطلاعات دانش آموزان در این پرونده، به محصلین، اولیاء، مشاوران مدیران مدارس در شناساندن استعدادها کمک شایانی می کند.

شکوهی با اشاره به اینکه مشاوران بایستی نقش مشورتی داشته و به کار درمانی در مدارس ورود نکنند، افزود: امسال هدایت تحصیلی در 2  فرم خلاصه می‌شود و فرم شماره 6  شامل امتیازات نظرات دانش آموز، اولیاء، تمامی معلم دروس پایه  و  مشاور مدرسه و  امتیاز آزمون های توانایی و رغبت است .

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آزمون سلامت روان دانش آموزان در سال تحصیلی جدید در تمام استان‌ها اجرایی خواهدشد، گفت: این آزمون ها مشکلات ونارسایی را شناسایی کرده و به متولیان دستگاه تعلیم وتربیت کمک می‌کند تا در جهت رفع آسیب‌های تهدید کننده در مدارس برنامه ریزی های ممکن را انجام دهند.

به اشتراک بگذارید :