تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۲:۴۶:۱۳
کدمطلب: anINRIoW
مدير عامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خبرداد:
برگزاري مراسم روز جهاني معلولان در 39 مركز كانون پرورش فكري سراسركشور

مدير عامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از برگزاري مراسم روز جهاني معلولان در 39 مركز فراگير كانون در سراسر كشور خبرداد.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل ازكانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ، عليرضا حاجيان زاده درهمايش «بر بال پروانه ها» كه با حضور جمعي از دانش آموزان با نيازهاي ويژه مراكز كانون تهران، هنرمندان عرصه تئاتر، فيلم و سينماي كودك و ورزشكاران و قهرمانان كشوري در سالن حجاب برگزار شد، گفت: همزمان در 39 مركز فراگير سراسر كشور جشن باشكوهي براي پاسداشت معلولان با حضور مسئولان و خانواده هاي دانش آموزان با نيازهاي ويژه برپا شده است.

وي با اشاره به نعمت هاي خدا دادي، افزود: نعمت هاي ظاهري خداوند شامل دست و پا، چشم، بينايي و شنوايي و نعمت هاي باطني شامل شعور، استعدادهاي دروني و توانايي هايي است كه در وجود انسان نهفته و بايد با تلاش و آموزش به آنها دست يافت.

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ادامه داد: عدالت خداوند همان است كه هيچ انساني را به يك شكل خلق نكرده و كسي نسبت به ديگران برتر نيست، مگر به تقوا و از طرفي خداوند براي هر انساني يك روزي مقدر فرموده و بايد در پي كسب آن باشد.

حاجيان زاده گفت: معلولان و افراد با نيازهاي ويژه حق دارند و حقوق آنان اعم از شهروندي و آموزشي در عرصه هاي مختلف بايد در كشور رعايت شود و مسئولان با تامين مايحتاج اوليه اين قشر، بايد عدالت را در بين جامعه برقرار كنند

به اشتراک بگذارید :