تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۲:۲۲:۳۹
کدمطلب: ze0XEANE
رئيس سازمان نوسازي ، توسعه و تجهيز مدارس كشور:
واحدهاي آموزشي نيمه تمام با مشاركت خيرين تكميل مي شوند

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور گفت: از آنجا كه در شرايط فعلي اعتباري براي تكميل طرح هاي آموزشي نيمه تمام در كشور وجود ندارد لذا اين واحدها با مشاركت خيرين تكميل و به بهره برداري مي رسند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از خوزستان، مرتضي رئيسي در افتتاح مجتمع ورزشي خيرساز زنده ياد ريسمانسج در دزفول با تاكيد بر اينكه 10 هزار واحد آموزشي كشور فرسوده و تخريبي هستند اظهاركرد: اين اعتبار براي بازسازي اين مدارس، تامين و استاندارد سازي واحدهاي آموزشي و رفع ساير مشكلات تجهيزاتي مدارس كشور نياز است.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور با بيان اينكه اين اعتبار در كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي مصوب شده تا در قالب برنامه ششم توسعه به تصويب برسد گفت: در اين راستا پيش بيني شده تا از محل مازاد در آمد نفت اين رقم به صندوق ذخيره ارزي كشور واريز شود تا براي رفع مشكلات آموزش و پرورش هزينه شود.

وي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خواست با راي مثبت خود به اين مصوبه وزارت آموزش و پرورش را براي حل مشكلات مدارس، استاندارد سازي و تامين زير ساخت هاي آموزشي مورد نياز كشور به ويژه در مناطق محروم ياري كنند.

رئيسي اين اعتبار را مطالبه اي از نمايندگان ملت براي حل اساسي مشكلات آموزش و پرورش برشمرد و گفت: 30 درصد مدارس كشور در حال حاضر با استانداردهاي آموزشي فاصله دارند ضمن اينكه 20 هزار واحد آموزشي نيز نيازمند مقاوم سازي هستند.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور با تاكيد بر اينكه نظام تعليم و تربيت نياز مبرمي به اين ميزان اعتبار دارد بيان كرد: اين اعتبار كه در راستاي سند تحول آموزش و پرورش كشور نيازسنجي شده در انتظار راي نمايندگان مجلس براي تصويب نهايي است تا در برنامه ششم توسعه بتدريج در اين راستا هزينه شود.

وي تامين اعتبار مذكور را گام مهمي در راستاي حل مشكل 2 نوبته مدارس در سراسر كشور عنوان كرد و گفت: به روز آوري مدارس از ديگر برنامه هايي است كه با تخصيص اين اعتبار محقق خواهد شد.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور از مشاركت خيرين مدرسه ساز استان خوزستان به عنوان اقدامي شاخص در كشور ياد كرد و افزود: دزفول نيز شهري با خيرين بسيار است كه مردم آن علاوه بر اينكه حق بزرگي به گردن نظام دارند در دوران هاي مختلف از قبل از انقلاب تاكنون فعاليت هاي خيرخواهانه داشته اند.

به اشتراک بگذارید :