تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۲۱:۲۹
کدمطلب: mRpe4ZSE
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش:
قصه‌گویان کانون، با طرح «کانون مدرسه » بار دیگر به مدرسه‌ها می‌روند

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از ادامه‌ همکاری معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش با مربیان کانون پرورش فکری جهت ترویج فرهنگ قصه‌گویی خبرداد، گفت: قصه‌گویان کانون، با طرح «کانون مدرسه » بار دیگر به مدرسه‌ها می‌روند.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، مهدی علی‌اکبرزاده، با بيان اين كه مربیان کانون در قالب طرح «کانون مدرسه» در مدرسه ها حضور مي يابند، اظهاركرد: طرح «هفته قصه‌گویی» در مدارس شهر تهران با موفقیت برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از بازوهای پرتوان، آموزش و پروش را در زمینه فعالیت‌های فرهنگی هنری و تربیت اجتماعی کودکان و نوجوانان ياري خواهد كرد.

وي به امضاي تفاهم نامه با كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان اشاره كرد و افزود: معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت  آموزش و پرورش در جهت همسوسازی فعالیت‌هاي خود با كانون و استفاده از قابلیت‌های موجود حركت خواهد كرد.

علي اكبرزاده به برگزاري هفته «قصه‌گویی» در زیر مجموعه‌ی طرح «کانون مدرسه» اشاره و خاطرنشان كرد: حضور مربيان كانون در مدارس زمینه خوبی براي انتقال سنت قصه‌گویی به خانواده‌هاست و هر چقدر والدین به قصه‌گویی به عنوان ابزاری تربیتی باور داشته باشند از قصه بیشتر استفاده خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مضرات دنیای مجازی، گفت: در فضای امروزکه دنیای مجازی به خانه‌ها راه یافته، شاید قصه‌گویی بتواند خانواده‌ها را به هم نزدیک کند .

وي ادامه داد: آموزش مکمل پرورش است، و ما بر روی هر مهارت و فعالیت تربیتی که کار کنیم، قطعا ضرورت و نیازآن وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :