تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۲:۵۸:۱۹
کدمطلب: BifM8rhA
مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی:
جلب مشارکت موثر و همه جانبه اولیاء از اهداف آموزش و پرورش استان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: جلب مشارکت موثر و همه جانبه اولیاء از اهداف آموزش و پرورش استان است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان خراسان رضوی، علیرضا کاظمی با اشاره به این که انجمن اولیاء و مربیان استان جزو موفق ترین انجمن های کشور است ، اظهاركرد: در آموزش و پرورش سه رکن معلم، دانش آموز و انجمن اولیاء و مربیان وجود دارد که اصلی ترین رکن همان اولیاء هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با بیان این که سه نظام تربیتی اصلی نظام های خانواده، مدرسه و جامعه هستند تصريح کرد: به همان میزان که بتوانیم هماهنگی مابین این سه نظام را بیشتر کنیم انطباق برنامه ها و سیاست های موجود در شکل گیری بهتر نظام تعلیم و تربیت افزایش می یابد.

وي ضمن اشاره به این که شکل گیری اصلی هویت و شخصیت جوانان و دانش آموزان در خانواده است خاطر نشان كرد: متاسفانه یکی از چالش های کنونی کشور عدم توجه به این نظام زیرساختی است و بایستی برای این بخش همانند وزارت آموزش و پرورش مدیریت اجرایی مجزا تعریف شود.

كاظمي افزود:آموزش و پرورش به دلیل پی بردن به اهمیت بالای این حوزه، ساختاری به نام انجمن اولیاء و مربیان تشکیل داده و از این طریق اقدام به آموزش و مشارکت جویی کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره و عنوان کرد: در سند تحول بنیادین نیز به امر مهم ترغیب و مشارکت جویی اولیاء در امور مدرسه و پیاده سازی تعلیم و تربیت تمام ساحتی با توسل به این حوزه تاکید خاصی شده است.

وی با اشاره به این که مشارکت جویی از اولیاء بایستی همه جانبه، مستمر و موثر باشد تصریح کرد: انجمن اولیاء و مربیان در واقع نماینده آموزش و پرورش در خانواده ها هستند و بهتر است برای پیشبرد برنامه های این بخش ساختاری محکم، مقتدر و با برنامه تدوین شود.

کاظمی با بیان این که نقش اولیاء در تربیت هم طراز نقش معلمان می باشد اظهار كرد: یکی از مأموریت های آموزش وپرورش ارتقأ سطح علمی و اگاهی اولیاء است .

مدیرکل آموزش و پرورش  استان خراسان رضوی خاطرنشان كرد: از انجمن اولیاء و مربیان نواحی مختلف خواهشمندیم که برنامه های محوری را در دستورکار خود قرار دهند و سالانه یک تا دو برنامه را عملی کنند.

کاظمی بیان کرد: شعار سال جاری در آموزش و پرورش استان تعلیم و تربیت تمام ساحتی با رویکرد کیفیت و عدالت است و در نظر داریم فعالیت انجمن ها را به سمت کیفیت بخشی پیش ببریم.

وی با تصریح موضوع که انجمن اولیا تنها مکانی برای تامین مالی برنامه های مدارس از اولیاء دانش آموزان نیست اظهاركرد: بایستی از توان و ظرفیت اولیاء در سطح مدارس بهره گرفت و مدیران مدارس ما باید به یاد داشته باشند که خانواده ها و اولیای مختلف نیازمند برخورد متفاوت هستند.

به اشتراک بگذارید :