تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۱:۴۳:۲۲
کدمطلب: z80nhidI
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خبرداد:
پیش بینی 210میلیاردتومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دربودجه سال96

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از پیش بینی 210میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دربودجه 96 خبرداد.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محمدتقی نظرپوراظهارکرد: در طرح های مسکن مهر به شدت با مشکل مواجه هستیم، و در این خصوص مکاتباتی با وزیر راه و شهرسازی انجام داده‌ایم و برای هر استان 3 اولویت را در نظر گرفته‌ایم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از افزایش نیاز به فضاهای آموزشی درسال 96 خبردادواظهار کرد: ساخت فضاهای آموزشی مسکن مهر با مكلف كردن سازندگان آن توسط وزارت راه و شهرسازي براساس نقشه و مشخصات فني سازمان نوسازي مدارس بايد انجام شود.

وی هزینه ساخت یک کلاس درس را حدود 185 میلیون  اعلام و تصریح کرد: برای ساخت یک مدرسه 6 کلاسه، 900 متر مربع فضا نيار است، زیرا سرانه هر کلاس درس باید حدود 150 متر مربع در نظر گرفته شود.

نظرپور خاطرنشان کرد: برای ساخت 24 هزار کلاس درس مورد نیاز، به اعتباری بالغ بر 4 هزار و 440 میلیارد تومان نیاز خواهیم داشت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: یک ردیف اعتباری تحت عنوان تکمیل پروژه‌های نیمه تمام داریم که در سال 96 اعتباری بالغ بر 210 میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است، پیشنهاد دادم این عدد را به یک هزار میلیارد تومان برسانند، بنابراین اگر این رقم به یک هزار میلیارد تومان برسد و خیرین نیزهمین مقدار برای ساخت و تکمیل پروژ‌ه‌های آموزشی هزینه کنند، تعداد قابل توجهی پروژ‌ه به اتمام خواهد رسید.

وي گفت: علاوه بر اين، یک ردیف اعتباری 2650 میلیارد تومانی هم در مجلس داریم که پیشنهاد شد، یک هزار میلیارد تومان آن را برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اختصاص دهند تا بتوانیم از کمک خیرین هم با این اعتبار استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید :