تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۰۸:۱۸:۰۱
کدمطلب: doTyDrCw
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان کردستان در سنندج برگزار شد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، مرحله استانی مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان در سنندج برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان کردستان، رشید قربانی، شناسایی استعداد های بالقوه دانش آموزان، ایجاد انگیزه در آنان و تربیت دینی، ایجاد سبک زندگی سالم و تاثیر در رفتار و گفتار دانش آموزان را از اهداف این برنامه معنوی عنوان کرد، اظهاركرد: حضور در این عرصه بسیار ارزشمند بوده و در نهادینه سازی اعتقادات و بینش دانش آموزان و همچنین رفتار و گفتار موثر آنان می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه این مسابقات در سه سطح آموزشگاه، منطقه و استان برگزار می شود؛ گفت: در مرحله آموزشگاهی تعداد 108 هزار دانش آموز شرکت نموده و 25 هزار نفر به مرحله شهرستانی راه پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد هزار و600 نفر از دانش آموزان در رشته های قرآن، نمار و عترت به مرحله استانی راه پیدا کرده اند؛ گفت: این دانش آموزان در رشته های قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ و حفظ ویژه، احکام، اذان و انشای نماز و همچنین نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و مداحی با هم به رقابت خواهند پرداخت و در نهایت تعداد 100 نفر به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.

گفتنی است؛ این مسابقات به مدت شش روز از 27 لغایت 30 فروردین ماه در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار می شود و دانش آموزان دختر و پسر جداگانه با هم به رقابت خواهند پرداخت.

به اشتراک بگذارید :