تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۰۸:۳۸:۵۷
کدمطلب: iTMmzVPF
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
تحصیل بيش از 22 هزار هنرجو در 303 هنرستان استان

معاون آموزش و پرورش استان گیلان از تحصیل بيش از 22 هزار هنرجو در 303 هنرستان استان خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان گیلان، جابر اخلاقی با اشاره به تنوع تولیدات در هنرستان ها گفت: در هنرستان های کشاورزی محصولاتی مانند: برنج، مرغ و ماهی و در سایر هنرستان ها آثار گرافیکی ، نقاشی، نرم افزارهای آموزشی ، محصولات صنایع چوب و انواع صنایع دستی تولید می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان از تحصیل 22 هزار و 349 هنرجو در 303 هنرستان دولتی و غیر دولتی استان خبر داد و گفت: از این تعداد، 10 هزار و 542 هنرجو در شاخه فنی و حرفه ای و 11 هزار و 807 نفر هم در مقطع کار دانش به تحصیل مشغول هستند.

وی خاطرنشان کرد: درآمد حاصله از محل فروش این محصولات سالانه 20 تا 30 میلیون تومان بوده که برای دانش آموزان هنرستانهای شبانه روزی هزینه می شود.

اخلاقي برگزاری نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان در دهه فجر و همچنین ویژه برنامه های هفته مشاغل را از مهم ترین اقدامات معاونت آموزش متوسطه در عرضه و توزیع محصولات هنرستانها ذکر کرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اهمیت روز آمد کردن وسایل تولید هنرستان ها گفت: نبودن دستگاه های جدید برای ساخت محصولات مختلف، فقدان اعتبار برای خرید مواد مصرفی جهت ساخت محصولات مختلف در رشته های برق، رایانه، طراحی دوخت، گرافیک عکاسی و صنایع چوب را از مهم ترین مشکلات هنرستان های استان عنوان كرد.

گفتنی است؛ 35 درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه استان گیلان در هنرستان های کاردانش و فنی و حرفه ای درس می خوانند.

به اشتراک بگذارید :