تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۳:۴۱:۵۰
کدمطلب: Bi36yGwf
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خبرداد:
40 درصد از تعهدات خیرين مدرسه ساز کشور در سال هاي گذشته محقق شده است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه حدود 20 درصد فضای آموزشی کشور توسط خیران ساخته می‌شود، گفت: در سال هاي گذشته حدود 40 درصد از تعهدات خیرين مدرسه ساز کشور در سال گذشته محقق شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان چهارمحال و بختیاری، محمدتقی نظرپور در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان، با اشاره به این که حدود 40 درصد از تعهدات خیرين محقق شده است، افزود: باید مدارس را از حالت خشت وگلی و غیرمقاوم خارج کرد و به مدارس مقاوم تبدیل کنیم که این مهم نیازمند مشارکت خیرین است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تعهد خیرین کشور در سال گذشته برای ساخت فضاهای آموزشی را 900 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان تنها حدود 21.5 درصد آن محقق شد که امیدواریم در سال 96 تعهد خیرین به یک‌هزار میلیارد تومان برسد.

وی به وجود پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی در سطح کشور اشاره وتصریح کرد: این پروژه‌ها که به دلیل کمبود اعتبارات نیمه تمام باقی مانده‌اند، لازم است با مشارکت خیرین مدرسه ساز تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

نظرپور با ابراز امیدواري براي به نتيجه رساندن حدود سه‌هزار کلاس درس با کمک خیرین در سال جاری، افزود: حدود 20 درصد فضای آموزشی کشور توسط خیران ساخته شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به تجهیز 130 هزارکلاس درس به سیستم گرمایشی و سرمایشی در سطح کشور، گفت: 50 درصد باقیمانده در برنامه ششم توسعه تجهیز و نوسازی خواهند شد.

وي با اشاره به نیاز کشور به 52 هزار کلاس درس، تصریح کرد: حدود 25 هزار کلاس درس در مناطقی که مسکن مهر ساخته شده، مورد نیاز است و ساخت حدود 25 هزار کلاس درس در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است.

نظرپور گفت: در برنامه ششم توسعه حدود سه میلیارد دلار اعتبار برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شده است که این اعتبار بخش از نیاز به فضای آموزشی  كشور را مرتفع می‌کند.

به اشتراک بگذارید :