تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۹:۴۸:۲۶
کدمطلب: 75agKlcZ
رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي خبرداد:
ايجاد شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي

رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي از ايجاد شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز مرضيه گرد در جمع خبرنگاران با تاكيد بر مشاركت پذيري و مشاركت جويي به نقش سازمان مدارس غيردولتي اشاره كرد وگفت: يكي از اين نقش ها دعوت از سازمان‌ها، نهادها، تشكل‌ها و استفاده از ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي برون سازماني براي ارتقاي آموزش و پرورش و نقش ديگر استفاده از مشاركت سرمايه‌گذاران آموزشي در مدارس غيردولتي است.

وي هدف از مشاركت جويي مردم را همراهي آنان در امور آموزش وپرورش براي محقق شدن اهداف تربيتي عنوان و تصريح كرد: لازمه ايجاد روحيه مشاركت جويي و مشاركت پذيري، فرهنگ سازي است و بايد تلاش كنيم حرمت سرمايه گذاران آموزشي نيز حفظ شود.

معاون وزيرآموزش و پرورش بر تغيير تفكر اوليا تاكيد كرد و افزود: مدرسه، مكان مقدسي است و حريم دارد، بايد تلاش كنيم تا اين تفكر در جامعه، ساري و جاري شود.

وي واگذاري مسئوليت صفرتا صد تربيت از سوي خانواده ها به آموزش و پرورش را امري ناصواب توصيف كرد وگفت: با تغييرات شتابان تكنولوژي امروز ديگر صرف آموزش رسمي كفايت نمي كند و بايد ذهن معلم و شاگرد فعال و پويا باشد.

گرد ادامه داد: طي چهار سال اخير تلاش كرديم از فرصت‌هاي قانوني براي تقويت مشاركت‌ها استفاده كنيم، خرسند هستيم كه قانون تاسيس دائمي شدن مدارس در اين دولت و مجلس به تصويب رسيد، همچنين درتلاش هستيم براي شوراهاي آموزش و پرورش هم تدبيري كنيم تا از حالت فرمايشي خارج شود.

وي گرايش به موسسان مدارس غيردولتي را يكي از اتفاقات خوب قلمداد كرد و با اشاره به جدي شدن نقش آنان گفت: امروز ديگر نقش موسسان، صرف سرمايه گذاري نيست كه با انجام آن، تمام اختيارات به مديران به واگذار شد.

رئيس سازمان مدارس غيردولتي يادآورشد: در اين راستا با توجه به نگاه وزيرآموزش و پرورش در خصوص واگذاري اختيارات به مدارس و پررنگ‌شدن نقش نظارتي درسازمان، موفق شديم به طور رسمي براي اولين بار شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي و مراكز آموزشي و پرورشي غيردولتي را ابلاغ كنيم.

وي گفت: شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي يك شوراي علمي است كه در760منطقه كشور بايد تشكيل شود و به صورت مستقيم پاسخگوي مردم باشد.

گرد، صدور مجوز براي راه اندازي مدارس و مراكز غيردولتي را از اختيارات شوراي هماهنگي موسسان مراكز آموزشي غير دولتي قلمداد وافزود: علاوه براين وظيفه، نظارت برالگوي شهريه و فعاليت مدارس غيردولتي نيز برعهده اين شورا است، زيرا معتقديم كيفيت بخشي به مدارس زماني رخ مي‌دهد كه اختيار را به موسس و مدير بدهيم و سپس بر عملكرد آنها نظارت كنيم.

به اشتراک بگذارید :