تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۷:۱۴:۱۸
کدمطلب: 6KXDWcir
تكذيبيه :
صدور كارت صدرا هيچ ارتباطي با وزارت آموزش و پرورش ندارد

براساس اطلاعيه صادره از سوي وزارت آموزش و پرورش، صدور كارت صدرا براساس تفاهم نامه بانك سرمايه و شركت تعاوني مصرف فرهنگيان صورت گرفته و هيچ ارتباطي با وزارت آموزش و پرورش ندارد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در اين اطلاعيه آمده است: اواخر سال 1391 شركت تعاوني مصرف فرهنگيان تهران با همكاري بانك سرمايه، صدور كارت صدرا با تسهيلات40 ميليون ريالي را در دستوركار قرار داد كه اين موضوع در تاريخ 15/2/1392 منجر به تنظيم تفاهم نامه شماره 796/110 بين بانك سرمايه و شركت تعاوني مصرف فرهنگيان تهران گرديد. بيش از 16 هزار نفر از فرهنگيان شاغل و بازنشسته استان تهران با تبليغات فراوان اين تعاوني، متقاضي اخذ اين كارت شدند .

اين طرح در ادامه با اشكالاتي از جمله؛ شكواييه متعدد فرهنگيان از نحوه افزايش قيمت و محاسبه بهاي كالا در قالب كارت صدرا ، ابهام در مفاد قرارداد، عدم اطلاع رساني در خصوص سود شش ماهه دوره تنفس؛ شفاف نبودن نرخ كارمزد تسهيلات، ‌مدت زمان و شيوه بازپرداخت اصل و سود تسهيلات مواجه شد كه با توجه به اينكه شركت تعاوني و بانك هر دو داراي شخصيت حقوقي مستقلي مي باشند، مكاتباتي براي پاسخ گويي و حل و فصل موضوع انجام گرفت .

با شدت گرفتن اعتراض ها پيرامون بي نظمي در واريز اقساط و ناهماهنگي بين بانك و شركت تعاوني كه منجر به عدم تسويه وام افراد شد، حسب دستور وزير محترم وقت آموزش و پرورش كارگروهي براي رسيدگي به موضوع تشكيل گرديد كه پس از جلسات متعدد و احصاء مغايرت اقساط،‌ مراتب جهت جابه جايي مبالغ به بانك مورد نظر اعلام شد .

در ادامه اين اطلاعيه آمده است: به نظر مي رسد در صورت تلاش و توجه بانك سرمايه و تعاوني مذكور بتوان به سرعت مساله را حل نمود . علي ايحال موضوع در حوزه اختيارات شركت تعاوني فرهنگيان تهران و بانك سرمايه بوده و هيچگونه ارتباطي با وزارت آموزش  و پرورش ندارد .

به اشتراک بگذارید :