تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۲:۳۴:۳۰
کدمطلب: dpeT3qiE
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:
رهنمودهای رهبری در دیدار معلمان سراسر کشور در همه سطوح لازم الاتباع است

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار اخیر معلمان سراسر کشور و مدیران دست اندرکار آموزش و پرورش در همه سطوح لازم الاتباع و بیانات معظم له فصل الخطاب است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان سیستان وبلوچستان، علیرضا نخعی اظهاركرد: همانگونه که وزیرآموزش و پرورش نیز صراحتا اعلام کرده درآموزش و پرورش محور برنامه ها و اقدامات، سند تحول بنیادین است و هر چیزی مغایر با آن باشد قابلیت اجرایی ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: سند 2030 که توسط یونسکو تنظیم شده به هیچ وجه حاوی آن مطالب سخیفی که برخی افراد بدون اطلاع و یا به قصد تخریب مطرح کرده اند، نیست.

وی بیان کرد: آنچه ملاحظه کردم روح حاکم بر سند 2030 که در قالب 17 هدف توسعه آموزش مورد اشاره قرار گرفته عبارت است از ایجاد فرصت های برابر آموزشی برای همه افراد، جوامع و نیل به سوی عدالت آموزشی و ریشه کنی فقر و بی سوادی و ترویج آموزش مادام العمرکه در واقع به نوعی ملهم از آموزه های دینی و اعتقادی خودماست و در هیچ جای این سند از ادعاهای غیراخلاقی و در واقع دروغ های متنتشر شده نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: علاوه برآن توجه به این سند به هیچ وجه به معنای پذیرش یک جانبه مفاد آن نیست و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اعتقاد ما این است که فلسفه غنی تعلیم و تربیت اسلامی واجد ارزش های والاتری است که در قالب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد تایید و تصویب قرار گرفته است.

وی گفت: بنده به عنوان یکی از خدمتگزاران آموزش و پرورش با شناختی که از مجموعه همکاران در همه سطوح دارم اطمینان می دهم که درآموزش و پرورش و مدارس هیچ اقدام و فعالیتی مغایر با ارزش های فرهنگی و اعتقادی این سرزمین انجام نشده و نخواهد شد، بحمدالله فعالیت های فرهنگی و تربیتی و مذهبی ما هر روز پررنگتر و چشمگیر تر از گذشته در حال انجام است.

به اشتراک بگذارید :