تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۶:۰۰:۱۹
کدمطلب: 5IU3BRVb
مدیرکل آموزش وپرورش استان قم :
دستگاه تعلیم و تربیت خود را مقید به ترویج فرهنگ ایرانی ،اسلامی در چارچوب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و اسناد بالادستی نظام می داند

مدیرکل آموزش وپرورش استان قم گفت: دستگاه تعلیم و تربیت خود را مقید به ترویج فرهنگ ایرانی ،اسلامی در چارچوب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و اسناد بالادستی نظام می داند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان قم، حمید رضا شیخ الاسلام گفت: دستگاه تعلیم و تربیت خود را مقید به ترویج فرهنگ ایرانی، اسلامی در چارچوب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و اسناد بالادستی نظام می داند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان قم افزود: آموزش و پرورش بارها اعلام کرده که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  نقشه راه و کتاب قانون دستگاه تعلیم و تربیت است و مطابق این سند حرکت جز در چارچوب معیارها و اصول دینی، ارزشی و تربیتی اسلامی  قابل قبول نیست .

وی در ادامه بر این نکته تاکید کرد که آموزش و پرورش از مدرسه به عنوان حیات طیبه تعبیر می کند و تلاش می کنددر این حیات طیبه دانش آموزانی خود باور و خداباور تربیت شوند که در تراز جمهوری اسلامی ایران باشند .

شیخ الاسلام افزود: توصیه ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در زمینه موضوعات مختلف به ویژه در عرصه فرهنگی فصل الخطاب می باشد .

وی با اشاره به موضع دولتمردان کشور در این زمینه اضافه کرد: مسئولان از قبل نیز اعلام کرده بودند که اگر هر بخش از مفاد بیانیه به هر شکل ممکن با مقررات، باورها و ارزش های اسلامی و اعتقادی ما درتقابل یا تعارض بوده باشد مسئولان خود را مقید به عدم اجرای آن می دانند.

وی  با بیان این‌که نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران بر اساس اسناد بالادستی نظام تعریف می‌شود و متکی بر اصول دینی و فرهنگ بومی و ملی کشور است، گفت: همه فعالیت‌های آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش و رهنمودهای مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش طراحی و اجرا می‌شود.

وی رسالت پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و ولایتمداری را نخستین وظیفه فرهنگیان عنوان کرد وگفت: همانگونه که فرهنگیان در دوران دفاع مقدس نقش تاثیرگذاری در پیروزی ها و دفاع از کیان اسلامی داشتند امروز نیز در خط اول صیانت از نظام ، ارزش های اسلامی و خون شهدا با پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب حرکت می کنند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان قم افزود: فرهنگیان و دانش آموزان همگام با سایر اقشار بار دیگرپیشتازی و پیشگامی خود را در این انتخابات به نمایش خواهندگذاشت ودشمنان نظام و انقلاب را مایوس و ناامید خواهندکرد .

به اشتراک بگذارید :