تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۰:۴۵:۴۲
کدمطلب: 2e3AFG3N
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:
۱۸۵هزار بی‌سواد هرمزگانی در جمعیت شش ساله و بالاتر هستند

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: براساس نتایج اولیه سرشماری سال گذشته، ۱۸۵ هزار و 786 نفر بی‌سواد در هرمزگان در جمعیت 6 ساله و بالاتر قرار گرفتند

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان هرمزگان، دانش هاشمی پور در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان افزود: در سال 95 تعداد پنج هزار و 159 نفر در دوره سوادآموزی، سه هزار و ۹۰ نفر دوره انتقال و یکهزار و ۵۳۰ نفر نیز در دوره تحکیم سواد ثبت نام شدند .

وی با بیان اینکه از تعداد جمعیت بی سواد 6 ساله و بالاتر ،  63 هزار و 823 نفر در مناطق شهری و 121هزار و 264نفر در مناطق روستایی هستند، خاطرنشان کرد: 72 هزار و 416 نفر از این تعداد مرد و 113 هزار و 370 نفر زن هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره با تصویب ایجاد مراکز یادگیری در کشور، اظهار کرد: تاکنون ۱۱ مرکز یادگیری محلی باهدف انجام فعالیت‌های سوادآموزی در استان ایجاد شده است.

هاشمی پوربا تاکید براینکه آموزش و پرورش برنامه جامع ریشه کنی بیسوادی را با همه ظرفیت ها دنبال می‌کند، یادآورشد: هر چند همه ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای این مهم، بسیج است اما برای رسیدن به هدف نهایی که محو بیسوادی است مشارکت همه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها در شناسایی بی‌سوادان و همکاری با آموزش و پرورش بسیار مهم است.

به اشتراک بگذارید :