تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۱:۲۷:۰۸
کدمطلب: CvQnQZmg
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی:
پوشش تحصیلی و انسداد مبادی بی سوادی ابزارهای سنجش بشمار می آید

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: پوشش تحصیلی، انسداد مبادی بی سوادی و جلوگیری از ترک تحصیل در دوره های میانی مد نظر جدی دستگاه تعلیم و تربیت استان می باشد و از ابزارهای سنجش بشمار می‌آید.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی درجلسه شورای معاونین استان اظهارکرد: معاونت پژوهشی دقت لازم را در بحث توزیع نیروی انسانی داشته باشد و زوایای مختلف موضوع را انجام داده تا در اول مهر ماه موضوع نظام جامع برنامه ریزی با توجه به تجربه ی خوبی که از سال گذشته داریم استقرار پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تصریح كرد: قرار بر این است که در هفته دولت پروژه هایی به شکل متمرکز در حوزه های مختلف آموزشی، پرورشی و رفاهی افتتاح بشود و پیگیری هریک از معاونت ها در حوزه های خود نسبت به این موضوع لازم و ضروری است.

وی با اشاره به مصوبه شورای آموزش و پرورش استان گفت: پوشش تحصیلی، انسداد مبادی بی سوادی و جلوگیری از ترک تحصیل در دوره های میانی مد نظر جدی دستگاه تعلیم و تربیت استان می باشد و از ابزارهای سنجش موفقیت های دستگاه بشمار می‌آید.

پاشایی در خصوص حوزه هدایت تحصیلی استان گفت: معاونت آموزش متوسطه و پرورشی استان در خصوص توجیه، تبلیغ و جمع بندی‌ها اقدامات شایسته‌ای انجام داده اند و بحث توجیه مردم که مورد تاکید وزیر در جلسه مدیران استان ها بود از طریق روابط عمومی  برنامه های اقناعی در سطوح مختلف انجام گرفت چرا که رویکرد ما انتخاب آگاهانه و آزادانه رشته تحصیلی با مشارکت خانواده ها در خصوص هدایت تحصیلی است.

وی با بیان اینکه هماهنگی بین بخشی خوبی حاکم هست و نارسایی دیده نشده است، افزود: درخصوص اوقات فراغت پیگیری های لازم در اختیارگذاشتن امکانات لازم برای دانش آموزان در کانون ها، ورزشگاه‌ها، مساجد و مدارس صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی بيان كرد: بحث ثبت نام منوط به دریافت پول نباشد و به شکل سیستمی و با حضور بازرسان مختلف این موضوع تا پایان نظارت شود.

وی یادآورشد: فصل تابستان فصل برنامه ریزی، ریل گزاری و ساماندهی برای آغاز سالتحصیلی است و توجه به این موضوع مورد عنایت تمام بخش ها باشد.

پاشایی خاطرنشان كرد: دستگاه تعلیم و تربیت استان اخیرا در ادامه موفقیت ها از لحاظ کمی و کیفی در اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور رتبه برتر کشور را کسب و مورد تجلیل قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :