تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ ۰۹:۱۹:۲۵
کدمطلب: 549918
بازدید از مدارس روستایی مرزی عشایری استان گلستان
معاون آموزش ابتدایی از مدارس روستایی مرزی عشایری توابع گنبد و مراوه تپه استان گلستان بازدید بعمل آورد.

به گزارش معاونت آموزش ابتدایی، حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی به همراه سیفی مدیرکل  آموزش و پرورش عشایر کشور روز چهارشنبه 20 دی ماه با حضور در چندین مدرسه روستایی مرزی عشایری از توابع شهرستان گنبد و مراوه تپه استان گلستان، از نزدیک با دانش آموزان و معلمین این مدارس دیدار کردند.

در این دیدارها وطنی مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان گلستان، خانم عقیلی معاون  آموزش ابتدایی و یازرلو رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر  و جمعی از کارشناسان اداره کل، ایشان را همراهی کردند.

حکیم زاده ابتدا در مراسم صبحگاه "دبستان اصلاح روستای مرزی کلیجه" در شهرستان گنبد حضور پیدا کرده و در این مراسم با دانش آموزان صحبت کردند.

لازم به ذکر است این دبستان در نزدیک مرز ترکمنستان واقع بوده و 46 دانش آموز در سه کلاس چند پایه در آن مشغول به تحصیل می باشند.

سپس از دبستان کانکسی "امین امین واله" از منطقه مرزی عشایری "داشلی برون" با 15 دانش آموز در پنج پایه و 2 نونهال پیش دبستانی دیدن کردند و با تک تک دانش آموزان به گفتگو پرداختند.

در ادامه معاون  آموزش ابتدایی به همراه دیگر مسئولین از دبستان کانکسی دیگری به نام "دبستان خرد چالقورپ" در روستای چایلی شهرستان مراوه تپه که با دو کلاس سه پایه اداره می شد، بازدید بعمل آوردند.

 حکیم زاده از "دبستان شهید مفتح" که یکی از دبستان های روستایی مرزی عشایری چایلی از توابع شهرستان مراوه تپه با دو کلاس سه پایه با 43 دانش آموز و 12 نونهال پیش دبستانی اداره می شد، نیز دیدن کردند.

در این بازدیدها هدایایی از طرف اداره کل آموزش و پرورش گلستان اهدا گردید .

ایشان هدف از بازدید خود را عرض تشکر و خسته نباشید به معلمان عزیز عشایری عنوان کرد و بیان کرد با حضور در میدان و مشاهده با مسائل و مشکلات موجود بیشتر آشنا شده و تلاش می کنیم  برای رفع آنها اقدامات لازم را به عمل بیاوریم.

لازم به ذکر است در استان گلستان 195 مدرسه عشایری با 15 هزار دانش آموز مشغول به تحصیل می باشند و از این تعداد، 15 مدرسه بصورت کانکسی و کانتینری اداره می گردد.

در ضمن بازدید از مدارس مرزی عشایری استان گلستان،  حکیم زاده به سوالات خبرنگاران از جمله گزارشگر صدا و سیما، پاسخ دادند.

ایشان در خصوص طرح ارزشیابی کیفی توصیفی، انسداد مبادی بیسوادی، بازماندگان از تحصیل، طرح فراگیر کودکان دیرآموز، پیگیری برای حل مشکل کاهش تکرار پایه کلاس اول، نیروی انسانی و ... توضیحاتی را بیان کرد.

به اشتراک بگذارید :