تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ ۱۰:۴۱:۴۲
کدمطلب: 550025
رضوان حکیم زاده در جلسه شورای آموزش و پرورش گلستان،
باید فرصت‌های برابر آموزشی به دانش آموزان در سطح کشور داده شود و مفهوم واقعی عدالت آموزشی برای یادگیری- یاددهی اتفاق بیفتد.

به گزارش معاونت آموزش ابتدایی و به نقل از خبرگزاری مهر، رضوان حکیم زاده، عصر چهارشنبه، در جلسه شورای آموزش و پرورش گلستان، اظهار کرد: با وجود امکانات کم استان، آموزش و پرورش گلستان شاخص‌های خوبی دارد.

وی اضافه کرد: گلستان نمونه‌ای از هم‌زیستی فرهنگی است و باید آن را یک فرصت دانست زیرا کلید امنیت ملی ما احساس تعلق بین تمامی شهروندان است و آن می‌تواند الگوی خوبی برای تحکیم چند فرهنگی باشد.

وی گفت: باید فرصت‌های برابر آموزشی به دانش آموزان در سطح کشور داده شود و مفهوم واقعی عدالت آموزشی برای یادگیری- یاددهی اتفاق بیفتد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که معلمان عشایر در گلستان مناعت طبع بالایی دارند و من آن را امروز در بازدیدهایم مشاهده کردم، اضافه کرد: آن‌ها هیچ خواسته‌ای برای خود نداشتند و در جهت بهبود شرایط تحصیل دانش آموزان تلاش می‌کردند.

حکیم زاده با بیان این‌که کلید توسعه از آموزش و پرورش می‌گذرد، اظهار کرد: چند شاخص، میزان توسعه‌یافتگی را نشان می‌دهد و ایران با توجه به آن ها در رتبه ۶۹ جهانی ایستاده است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که اگر به فکر توسعه هستیم باید به شاخصها توجه کنیم، اظهار کرد: باید سواد رسانه‌ای دانش آموزان بالا رود تا تحریکات دشمنان را بفهمند و این نقش سایر دستگاه‌ها را در همکاری با آموزش و پرورش نشان می‌دهد.

به اشتراک بگذارید :