تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۲:۱۷:۰۰
کدمطلب: 550261
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل عنوان کرد:
اصلی ترین سیاست وزارت آموزش و پرورش ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان در کارگاه تخصصی ناظران فنی جشنواره نوجوان خوارزمی گفت: اصلی ترین سیاست وزارت آموزش و پرورش ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی است که در این راستا استان اردبیل برنامه های حمایتی خود را در اجرای این سیاست تدوین کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری در این کارگاه با اشاره به موفقیت های آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی گذشته اظهار داشت: استان اردبیل در سایه تلاش دبیران و نیز تدوین برنامه های عملیاتی در استان موفق شد رتبه دوم کشور در نمره نهایی پایه سوم متوسطه دوره دوم را به خود اختصاص دهد.

ناصری همچنین با عنوان اینکه دانش آموزان استان در جشنواره نوجوان خوارزمی در سالی که گذشت نیز رتبه های خوبی را بدست آورده است، بر ارتقا جایگاه علمی استان با رویکرد برنامه محوری تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بستر لازم برای رشد ظرفیت های علمی مدارس و همکاران فراهم شود، تصریح کرد: در این راستا با ایجاد فضای مناسب و همچنین حمایت های مالی سعی کرده ایم گروه های آموزشی و انجمن های علمی استان را تقویت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با تاکید بر اینکه فعالیت های آموزشی و پرورشی با محوریت مدرسه باید انجام شود، خاطر نشان ساخت: آموزش و پرورش استان برای سال تحصیلی آینده بسته ای را تهیه کرده است که در اختیار مدیران مدارس قرار خواهد داد تا آنان بتوانند بر اساس همان چارچوب فعالیت های اموزشی و پرورشی خود را انجام دهند.

احمد ناصری از افتتاح کتابخانه تخصصی در محل پژوهشسرای اردبیل در دهه فجر 96 خبر داد و گفت: هوشمند سازی مدارس مورد تاکید می باشد و باید از هر امکانی استفاده کرد تا ظرفیت استفاده از فناوری اطلاعات در مدارس توسعه پیدا کند.

ناصری همچنین از تاسیس موزه آموزش و پرورش استان در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت: عملیات ساختمانی این موزه در حال انجام هست و معاونت پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل هم بیش از هزار قطعه سند جمع آوری کرده است که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان در کنار توسعه فعالیت های علمی و فناوری، برنامه های مختلفی نیز در حوزه خدمات رفاهی در دست اقدام دارد، عنوان کرد: توسعه مراکز رفاهی، درمانی، گسترش بیمه ها و توسعه تسهیلات بانکی از جمله برنامه هایی است که آموزش و پرورش استان برای کاهش هزینه همکاران فرهنگی در نظر گرفته است ودر این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

به اشتراک بگذارید :