تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ ۱۹:۵۸:۰۰
کدمطلب: 550280
مدیر کل آموزش و پرورش استان ؛
تفاهم نامه جابجائی مسافر با شرایط ویژه برای فرهنگیان میان راه آهن جنوب شرق و آموزش و پرورش منعقد شد

نخعی گفت :طبق این تفاهم نامه، جابجائی مسافرتاسقف 30درصد تخفیف برای فرهنگیان و اعزام سفرهای گروهی آموزش و پرورش میسرشد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نخعی در این مراسم افزود: مدیریت راه آهن جنوب شرق درک درست و عمیقی از حوزه تعلیم و تربیت در راستای فرهنگ سازی دارد.

وی خاطرنشان کرد :سیستان و بلوچستان تنها استانی است که بیشترین جاده های دو طرفه را دارد که به همین علت سوانح زیاد جاده ای را در بر دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه  وجود ناوگان حمل و نقل ریلی یکی از فرصتهای طلایی برای استان به شمار می رود اظهار داشت: مردم استان باید بیشتر از سایر استانها با ناوگان حمل و نقل ریلی انس بگیرند .

نخعی گفت :موفقیت های اخیر راه آهن جنوب شرق با وجود تمام محدودیت ها ستودنی است و انعقاد تفاهم نامه همکاری میان  راه آهن جنوب شرق و سایر دستگاههای اجرائی بالاخص آموزش و پرورش کار ارزشمندی است .

وی  ادامه داد :بانک اطلاعاتی فرهنکیان استان در سامانه راه آهن بارگذاری می شود و فرهنگیان استان می توانند از هر نقطه ای به نقطه ای دیگر از طریق حمل ونقل ریلی سفرکنند .

نخعی آشنائی دانش آموزان با صنعت حمل و نقل ریلی  را امری ضروری دانست و افزود:آمادگی داریم تا در هنرستان ها  رشته ای در خصوص راه آهن راه اندازی کنیم تا نیروهای بومی متخصص این شاخه را تربیت کنیم .

 

 

به اشتراک بگذارید :