تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۲۳:۳۱:۳۹
کدمطلب: 550995
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
برگزاری 313 نشست شورای آموزش و پرورش در مناطق مختلف استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: جلسات شورای آموزش و پرورش یک ظرفیت است و در این راستا فعالیت های خوبی در حوزه آموزش و پرورش انجام شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی با بیان این که سال گذشته 313 جلسه شورای آموزش و پرورش در شهرستان ها و مناطق مختلف استان گیلان برگزار شد، اضافه کرد: این جلسات یک هزار و 396 مصوبه داشت که 93 درصد از آنها اجرا و بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش بر اساس اجرای این مصوبات مرتفع شد. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حال  حاضر، 33 / 87 درصد از جمعیت شش سال به بالا و 87 / 96 درصد از جمعیت هدف (10 تا 49 سال) استان باسواد هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان  با بیان این که جذب سوادآموزان در کلاس های سوادآموزی بر اساس ابلاغ سازمان در سال جاری 100 درصد محقق شده ، اظهار کرد: بیش از 9 هزار نفر بر اساس سهمیه ابلاغی ما در کلاس  سوادآموزی جذب شدند.

حاجتی با اشاره به مراحل اجرای طرح تغییر کاربری برخی اماکن آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش گیلان املاکی دارد که در مناطقی قرار گرفته که با داشتن کاربری تجاری و فروش آن می‌تواند کمک بزرگی به این اداره کل کند و تاکنون 15 مورد با این شرایط در رشت شناسایی شده‌ است.  وی در پایان گفت : ارتقای سرانه فضاهای اردوگاهی و اعمال سیاست های تشویقی برای معلمان و دانش آموزان نمونه،  از دیگر برنامه های فعلی آموزش و پرورش است

به اشتراک بگذارید :