تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۲:۴۵:۰۵
کدمطلب: 576826
مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس:
دهه فجر بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ انقلاب به نسل جوان است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس با بیان اینکه دهه فجر بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ انقلاب به نسل جوان است، گفت: انقلابی که متضمن رشد و شکوفایی ایران و ملت آن در همه ابعاد فردى و اجتماعى، داخلى و خارجى، سياسى و اقتصادى و فرهنگى و ... است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ سلیمان عبدالهی درحاشیه راهپیمایی سی و نهمین پیروزی انقلاب اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و  اشاره به اینکه این دهه متعلق به نظام و ملت بزرگ ایران است، از اسلامی بودن انقلاب شکوهمند ایران به عنوان شاخص ترین ویژگی آن یاد کرد و افزود: امام راحل انقلاب را برپایه اسلام بنیان نهاد.

وی با اشاره به نقش بی بدیل رهبری در شکل گیری، پیروزی و تداوم انقلاب، اظهار داشت: امام  خمینی به عنوان رهبری دینی، انقلابی را با پشتوانه مردم  شکل داد و به پیروزی رساند و تداوم بخشید که برگرفته از اسلام بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس افزود: در طول این 39 سال فتنه‌هایی را که آمریکا در ایران ایجاد می‌کرد شاید یک نظام را از پای در می‌آورد اما ملت ایران با ایستادگی خود جواب محکمی را به دشمنان دادند.

عبدالهی ادامه داد: جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی، فتنه‌های داخلی و فعالیت‌های تروریستی مجموعه اقداماتی بود که امریکا و دشمنان ایران در کشور ما پیاده کردند اما هر چه این فشارها بیشتر شد عزم ملت نیز در دفاع از ایران اسلامی بیشتر شده است.

وی افزود: حضور دانش آموزان در صحنه های مختلف از پیروزی انقلاب تا حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل نشانگر تأثیرگذار بودن حضور دانش آموزان بوده است.

عبدالهی تصریح کرد: دهه فجر بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ انقلاب به نسل جوان است، انقلابی که متضمن رشد و شکوفایی ایران و ملت آن در همه ابعاد فردى و اجتماعى، داخلى و خارجى، سياسى و اقتصادى و فرهنگى و ... است.

این مسئول شهرستانی، ایثار و از خود گذشتگی، وحدت و یکپارچگی را از جمله عوامل مهم پیروزی مردم ایران در برابر جور و ستم شاه خائن دانست و افزود: بهای پیروزی انقلاب جانفشانی و ایثار شهیدان بود و شما آینده سازان انقلاب  باید با گام برداشتن در مسیر شهدای انقلاب و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره آنها ایران را سربلند کنند.

وی بیان داشت: سه ویژگی مهم انقلاب اسلامی اعم از اتحاد مردم، پیروی از ولایت فقیه و متوسل شدن به آرمان‌های اسلامی موجب شد تا مردم به پیروزی برسند و این سه اصل امروز الگوی دیگر کشورهای انقلابی جهان نیز شده است.

عبدالهی گفت: تمام تلاش استکبار این است تا مردم ما را دلسرد کنند و موجب اختلاف شوند اما امروز مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند  وفادار به انقلاب و آرمان‌های امام خمینی(ره) و پشتیبان ولایت فقیه هستند.

وی در پایان ضمن تشکر از حضور پر شور مدیران مدارس، معاونین، فرهنگیان و دانش آموزان در کنار مردم ولایت مدار شهرستان در این راهپیمایی با شکوه خاطرنشان کرد: دشمن ملت ما را هنوز به خوبی نشناخت و باید بداند هر چه فشار بر ملت ما بیشتر باشد اتحاد، همدلی و عزم آنها بیش از پیش خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :