تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۱۷:۲۸:۱۸
کدمطلب: 577905
تصویب معافیت مدارس از پرداخت هزینه آب، برق و گاز در سقف الگوی مصرف در صحن مجلس

در جلسه علنی امروز مجلس تصویب شد: مدارس از پرداخت هزینه آب، برق و گاز در لایحه بودجه سال 97 در سقف الگوی مصرف معاف شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به نقل از خبرگزاري خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 25 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی 3 تبصره 6 این لایحه موافقت کردند.

دربند الحاقی 3 تبصره 6 آمده است: در سال 1397 کلیه مدارس وزارت آموزش‌وپرورش از پرداخت هزینه مصرفی آب، برق و گاز در سقف الگوی مصرف معاف می‌باشند.

سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه‌های نیرو، نفت و آموزش‌وپرورش تدوین و اجرا می‌شود چنانچه مصارف واحدهای آموزشی مشمول در یک دوره بیشتر از الگوی تعیین‌شده باشد، کل مصارف آن دوره کماکان مشمول پرداخت هزینه مصرفی خواهد شد.

شایان‌ذکر است برای تأیید نهایی لایحه بودجه، پس از تصویب لایحه توسط مجلس شورای اسلامی، این لایحه جهت بررسی و تصویب به شورای نگهبان فرستاده خواهد شد و در صورت تأیید این بند توسط شورای نگهبان، مدارس در سقف الگوی مصرف از پرداخت هزینه آب، برق و گاز معاف خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :