تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۱۷:۴۵:۳۴
کدمطلب: 598689
نقش همیاران پلیس در فرهنگ سازی احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی غیر قابل انکار است

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به آموزش فرهنگ ترافیکی برای ۳۸۰ هزار لرستانی گفت : نقش همیاران پلیس در فرهنگ سازی احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی غیر قابل انکار است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ سردار محمد مهدیان نسب ظهر امروز در همایش همیاران پلیس خرم‌آباد که در دبستان خدیجه کبری(س) ناحیه دو خرم آباد  برگزار شد، افزود : شعار ناجا برای سال 97 آرامش بهاری همراه  با نظم و امنیت است.

وی خاطر نشان کرد : اگر بخواهیم  در این بهار آرامش داشته باشیم ؛ آرامش ما گره به انضباط اجتماعی خورده است و این در حالی است که در قانون همیشه نظم جلوتر از امنیت قرار دارد.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان با بیان اینکه وقتی انتظام بخشی در جامعه وجود باشد امنیت هم وجود دارد، عنوان کرد: زحمات همیاران پلیس ستودنی است چراکه علاوه بر رعایت آرامش خود و دیگران امکان دارد یک راننده دیگر تخلف کند و آرامش را بر هم بزند.

وی بیان کرد: آرامش ما و دیگران در جامعه با هم گره خورده است بنابراین امر به معروف و نهی از منکر برای همه سنین واجب است و همیاران پلیس مصداق این کار را در مقابل باید ها و نباید ها انجام می‌دهند.

محمد مهدیان نسب گفت: مردم برای چهارشنبه سوری برای شادی بیرون می‌روند، در گذشته مواد محترقه نبود و فقط یک آتش روشن کرده و شادی می‌کردند و موادهای محترقه در کار نبود.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر به بازی با مواد منفجره تبدیل شده است و باید جامعه و خانواده‌ها دردمند شوند که فرزندانشان را از بازی با مواد خطرناک منع کنند، همیاران پلیس درست است که در حوزه رانندگی مسئولیت دارند اما باید در این زمینه نیز فعالیت کنند.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان با تاکید بر اینکه فرهنگ همیاران پلیس کار بسیار خوبی است،  خاطرنشان کرد: اگر کاهش کشته شدگان در کشور داریم تنها نتیجه کار پلیس نیست و یکی از کارهای اساسی که جواب خواهد داد فرهنگ سازی توسط پلیس است و همه ما موظفیم نسبت به یکدیگر تذکر بدهیم و فریضه امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کنیم.

وی اظهارداشت: در لرستان با استفاده از حوزه اجتماعی و اطلاع رسانی و آموزش همگانی380 هزار نفر را چهره به چهره  انجام داده‌ایم که کار بسیار خوبی است.

به اشتراک بگذارید :