تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۱۸:۲۸:۱۱
کدمطلب: 598695
همايش آموزش دهندگان سواد آموزي منطقه تبادكان

همايش آموزش دهندگان سواد آموزي منطقه تبادكان با حضور معاون سواد آموزي استان در تالار امام حسن مجتبي(ع) برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه اداره  روابط عمومي آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از منطقه تبادكان " مصطفی اسدي" معاون  سواد آموزي خراسان رضوي در این همایش گفت: امروزه  سواد آموزي به عنوان يك كار بسيار ارزشمندي  شناخته شده و يك سواد آموز با شناسايي و اقناع يك فرد بي سواد تلاش مي كند تا او در كلاس درس حاضر شود و اين  كار بسيار سختي است.

وي افزود: تمام سعي ما در مجموعه مديريت سازمان نهضت سواد آموزي  در اين است تا آموزش دهندگان در آرامش  فعاليت هاي خود را انجام دهند و باور داريم كه فعاليت تك تك عزيزان يك مجموعه بسيار عظيمي را تشكيل مي دهند  و اين مجموعه ما را به سمتي پيش مي برد كه به گذشته عالمانه و بازگشت به ديرينه مان را شاهد باشيم.

وی اضافه كرد:سواد آموزي به عنوان محور برنامه هاي سازمان نهضت سواد آموزي  و بر اساس ابلاغيه مقام معظم رهبري انجام مي شود و وظيفه اصلي ما با سواد كردن افراد بي سواد است  و وظيفه ديگري نداريم،  اما در محور برنامه هاي سواد آموزي طرح هاي ديگري را براي تحكيم سواد و استفاده از ظرفيت ها براي انتشار و نشر و نماي مباحث ديني، حكمتي و فناوري هاي نوين برنامه ريزي كرديم كه كه با تلاش حوزه هاي سواد آموزي استان در حال اجرا مي باشد.

اسدي تصريح كرد: يكي از برنامه هايي كه در برنامه هاي سواد آموزي برگزار مي گردد طرح كليد بهشت است كه در مورد تاكيد بر نماز،احكام نماز و قرآن است كه بسيار كار مقدسي است و به عنوان يك آموزش محوري مي تواند باعت تحكيم سواد در سواد آموزان  گردد.

معاون مدير كل با تاكيد بر اينكه بخش زيادي از مهاجرين افغان در حاشيه شهر مشهد حضور دارند گفت: طرح ريليف اينتر نشنال به عنوان  يك طرح بين المللي شناخته شده و يكي از برنامه هايي است  كه از منطقه تبادكان آغاز خواهدشد  كه با  ثبت نام افراد 10 الي 18 سال بازمانده از تحصيل افغان سعي در ريشه كني بي سوادي در مهاجرين دارد.

"علي ابري اول " مدير آموزش و پرورش منطقه تبادكان  نیز  در اين همايش گفت:بايد تلاش كنيم در كنار آموزش سواد آموزان اين عزيزان را با مفاهيم قرآن و درك درستي از اسلام آشنا كرده و اين وظيفه همه ما است تا در اين راه درست عمل كنيم.

وي افزود: سواد آموزي آموزش و پرورش منطقه تبادكان با دارا بودن بيش از 2000 سواد آموز و 140 آموزش دهنده در سال گذشته با اجراي طرح و برنامه هاي مختلف در راستاي آموزش سواد به متقاضيان اقدامات خوبي را انجام داده است و با تلاش هر چه بيشتر اميدواريم بتوانيم پيرو تاكيد امام خميني (ره) در رفع بي سوادي در جامعه بيش از پيش گام برداريم.

گفتني است در پايان اين مراسم  ضمن تجلیل وتقدیراز مدیران وهمکاران فعال در عرصه سواد آموزی با حضور مسئولين نمايشگاه و بازارچه دست سازه هاي آموزش دهندگان و سواد آموزان منطقه تبادكان افتتاح گرديد كه به مدت سه روز در محل اداره آموزش و پرورش منطقه تبادكان جهت بازديد فرهنگيان و علاقه مندان برپا خواهد بود./ 1001

به اشتراک بگذارید :