پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: oUxTT9bk     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۶:۵۷:۰۱     
مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان :

نقش راهبردی کانون در حوزه‌ی کودک و نوجوان را گسترش داده‌ایم

مدیرعامل کانون پرورش فکری كودكان و نوجوانان تبيين نقش راهبردي كانون در حوزه كودك و نوجوانان را از سياست هاي اولويت دار برشمرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، عليرضا حاجيان زاده گسترش دایره‌ی همکاری‌های بین ‌سازمانی، مشارکت با انجمن‌های تخصصی مردم‌نهاد و همکاری با  دستگاه هاي دولتی و غير دولتي را از سیاست‌های این سازمان در سه سال اخیر عنوان کرد.

وي هم‌زمان با هفته‌ی دولت، تاكيد بر اينكه توسعه‌ی دربرگیری فعالیت‌های کانون در سطح کشور و بالاخص دانش‌آموزان، همواره از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و انتظار ایشان از کانون بوده،اظهار كرد: سیاست ما از ابتدای آغاز به کار در کانون، توجه و تلاش برای پاسخ به این انتظار بوده است.

حاجیان‌زاده به انعقاد تفاهم‌نامه‌ی فی‌مابین معاونت پرورشی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: که بر اساس آن، دایره‌ی حضور کانون در مدارس وسعت یافته و بخش بزرگی از دانش‌آموزان کشور از رهگذر این تفاهم‌نامه، از آثار و فعالیت‌های فرهنگی‌هنری کانون بهره مند می‌شوند.

وي افزود: اهمیت این تفاهم‌نامه در حدی است که چندین جلسه‌ی مشترک برنامه‌ریزی با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان این نهاد و نیز مدیرعامل کانون و مدیران کل استانی تشکیل، و در آن محورهای مختلف همکاری بین مراکز فرهنگی‌هنری کانون با مدارس کشور طراحی و تدوین شده است.

وي با تاكيد بر همکاری بین نهادها و ارگان‌ها  گفت : توليد بیش از٢٨٠٠ دقيقه برنامه‌ی تلویزيونی با مشاركت شبکه‌های صداوسیما، پخش پویانمایی‌های کانون از شبکه‌های استانی و پخش ٣٥ انيميشن در شبکه‌‌ی دوم سیما، تنها بخشی از همکاری‌های بین سازمانی کانون در سه‌سال اخیر بوده است.

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برپایی جشنواره‌های رضوی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و بنیاد بين المللي امام رضا(ع)، طراحی و اجرای دو دوره‌ی جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی با مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت علمی ریاست جمهوری، شهرداری تهران و سازمان استاندارد کشور به همراه انجمن‌ها و اصناف مرتبط با این حوزه را از دیگر فعالیت‌های  اين كانون دانست.

وي  در این جشنواره‌ی ملی، کانون سعی کرده ، هماهنگی‌های لازم را صورت دهد تا بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی در حوزه‌ی سرگرمی و اسباب‌بازی با هم تعامل و مشاركت داشته باشند.

حاجیان‌زاده گفت : هفته‌ی ملی کودک، مهم‌ترین نمونه از تلاش جمعی سازمان‌های مختلف است که به میزبانی و دبیری کانون، و با مشارکت بیش از 20 سازمان و ارگان دولتی و انجمن‌های مردم‌نهادی چون انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران کتاب کودک برگزار شده است.

وي اظهار داشت: در سال‌های اخیر با برگزاری جلسه‌های منظم برنامه‌ریزی با حضور نمایندگانی از سازمان صداوسیما، ، شهرداری تهران، سازمان بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي، پلیس راهنمایی‌رانندگی، معاونت زنان و امور خانواده‌ی ریاست جمهوری، وزارت آموزش و پرورش، سازمان میراث فرهنگی صنايع دستي وگردشگري، سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت کشور و... طراحی و اجرا شد که کانون، به عنوان متولی و دبیر این رویداد، علاوه بر اجرای برخی از برنامه‌های اختصاصی و گروهی، هماهنگی بین این ارگان‌ها را نیز به عهده داشت.

حاجيان زاده گفت : ستاد گرامی‌داشت دهه‌ی مبارک فجر در سراسر کشور، از برنامه‌های دیگری است که طی آن، کانون با برگزاری جلسه‌های همفکری بین تمامی سازمان‌ها، حضور میان‌بخشی و بین سازمانی موثری داشته است. خصوصا در دو سال اخیر، و بعد از آغاز فعالیت کمیته‌ی کودک و نوجوان در وزارت کشور و استانداری‌ها به دبیری کانون، این نهاد دیرپا توانسته بیش از گذشته در جلسه‌های تصمیم‌‌گیری خصوصا در سطح استانی، موثر باشد.

وي حضور مدیرعامل کانون در مقر سازمان ملل در ژنو و ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌های فرهنگي وآموزشي جهموری اسلامی ایران برای کودکان در كميته حقوق كودك، از دیگر فعالیت‌هایی برشمرد و افزود: كه استقبال نهادهای بین‌المللی نیز مواجه شد.

مديرعامل كانون همکاری با جشنواره‌های فیلم، نقاشی و انیمیشن در قاره‌های مختلف، نشست‌های همفکری و همکاری با نمایندگان وزارت‌خانه‌ها ومؤسسات فرهنگی کشورهای منطقه مانند عراق، مالزی، و لبنان و... از دیگر اقدامات برشمرد و به برپایی هفته‌های دوستی کودکان ایران با کشورهایی چون بلغارستان، قطر، اطریش و... با همکاری سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی اشاره كرد.

وي در به ارتباط مستمر و مذاکره‌ها با سازمان برنامه‌ و بودجه و نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد  وگفت : مجوزهای لازم برای ارتقای نیروی انسانی و بهبود وضع معیشت آنان صادر شده است.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه