پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۵:۲۱:۲۱
کدمطلب: 5WMZ6osh
رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور خبر داد:
برگزاري همايش خيرين مدرسه ساز در سواحل مكران

رئيس سازمان نوسازي، توسعه وتجهيز مدارس كشور از برگزاري همايش خيرين مدرسه ساز در سواحل مكران 15 شهريور ماه خبر داد

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، پيش از ظهر امروز،  مرتضي رئيسي در نشست خبري همايش خيرين مدرسه ساز در سواحل مكران كه با حضور رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز و جانشين فرماندهي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور برگزار شد گفت: اين همايش با هدف  برقراري عدالت آموزشي و رفع كاستي هاي منطقه مكران برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينكه توسعه اين منطقه و سواحل مكران موردتأكيد مقام معظم رهبري است ، افزود: قرار است وزارت آموزش وپرورش با همكاري نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران ومشاركت خيرين و نيكوكاران با تجميع منابع دولتي و غيردولتي در جهت محروميت ها در اين منطقه اقدام كنند.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور گفت: 500 نفر از خيرين داخلي و خارجي در اين همايش شركت خواهند كرد كه 130 نفر آنان خيرين تهراني هستند و تعدادي خير از خارج از كشور نيز در اين همايش حضور پيدا خواهند كرد.

وي گفت: اين همايش دو روزه از 15 شهريور در دانشگاه دريانوردي چابهار و با حضور استانداران و مسئولان دو استان سيستان وبلوچستان و هرمزگان و هم چنين وزير آموزش وپرورش و فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و جمعي از مسئولان كشوري در كنار خيرين برگزار خواهد شد.

وي اين همايش را موجب انسجام و همراهي بيشتر ميان دولت و مردم در راستاي محروميت زدايي عنوان كرد و گفت: هدف اصلي از برگزاري اين جشنواره در كنار توسعه همه جانبه سواحل مكران و رفع محروميت هاي آموزشي اين منطقه ، حذف مدارس خِشت و گلي و كپري اين منطقه است كه در حال حاضر نيز اطلاعات آنها جمع آوري شده و دراختيار خيرين قرار خواهد گرفت

به اشتراک بگذارید :